Сьогодні, 14 серпня, на своєму другому засіданні по касаційному провадженню за касаційною скаргою позивачів 1 та 3 та ЕПЛ, Касаційний адміністративний суд оголосив перерву через нові докази, що надав адвокат позивача 2. Дані докази стосуються того, що адвокат відповідача 1 та 2 надала до апеляційного суду при подачі апеляційної скарги ордери на надання правової допомоги, які не можна вважати документами, що посвідчують її повноваження на представництво Рахівської та Тячівської РДА, та її повноваження на підписання та подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду. Також ордер на представництво нею Ясінянської селищної ради виявився таким, що виписаний на представництво інтересів сільради в неіснуючому судовому органі.
Отже, касаційний суд ще не мав можливості перейти до розгляду справи по суті щодо оскарження детального плану території (ДПТ), що передбачає спорудження гірськолижного курорту «Свидовець» на площі понад 1400 га. в Тячівському та Рахівському районах.
Касаційну скаргу подали двоє жителів с. Лопухів (тепер – с. Брустури) та ЕПЛ, оскільки незгодні із рішенням Восьмого апеляційного адміністративного суду від 15.12.2022 р., яким залишено в силі рішення Тячівської та Рахівської РДА про затвердження ДПТ щодо спорудження гірськолижного курорту «Свидовець».
Отож, сподіваємося що Касаційний адміністративний суд вже 11 вересня заслухає справу по суті доводів касаційної скарги, а також дасть оцінку нашим сумнівам про наявність в адвоката Рахівської та Тячівської РДА Іванової Я. повноважень на представлення їхніх інтересів в суді та подачу апеляційної скарги від їхнього імені.
Також примітно, що адвокат відповідачів надала суду лінки на двох сторінках на статті в медіа, які висвітлюють проблеми протистояння екологів та бізнесу Коломойського, який хоче побудувати курорт на 22 000 відпочиваючих одночасно у депресивних районах Закарпаття. Гасла таких статей просто вражають – «Карпатський геноцид руками екоактивістів», «Як європейські ліві під екогаслами забирають у гуцулів Карпати», «Боротьба за права саламандр», «Свидовець розбрату: заможні громади чи інтереси іноземних конкурентів?» А ще пані адвокат вказала, що вирубування 430 га лісу під курорт «Свидовець» буде відбуватися не одночасно, а упродовж 12 років площами 35-40 га щороку. І що такий обсяг вирубки є зовсім незначним у порівнянні з тим, скільки рубають 4 лісництва Закарпатського обласного управління лісового господарство через всі види рубок головного користування. Ба більше, кошти, які надійдуть через вилучення земель лісового фонду як втрати лісогосподарського виробництва, будуть потім використані на цілі лісорозведення, лісовпорядкування, тому дуже чудово, що землі лісового фонду будуть вилучені і проєкт «Свидовець» реалізується! А ще вирубка буде іти із застосуванням більш природозберігаючих технологій рубок дерев на схилах, ніж ті, що зараз застосовуються в ДП «Ясінянський ЛМГ».
Тому дуже важливо щоб Верховний Суд України також почув іншу правду про Свидовець зі сторони громадськості та прийняв законне рішення про долю ДПТ курорту «Свидовець» і тим самим убезпечив цінні гірські масиви від несвідомих забудовників та органів місцевого самоврядування, що піклуються лише про короткострокові завдання та вірять у казки недоброчесних інвесторів.