Львівщина, за даними Мінрегіонів, із 658 007 тоннами твердих побутових відходів, що були утворені 2018-го року, посідає 3-тю сходинку з-поміж областей України, в яких щороку виникає найбільша кількість ТПВ. Область поступається лише м. Києву з його 1 348 354 тоннами та Дніпропетровщині (777 064 тонн.).
Загалом протягом 1995-2018 років область “виробила” 229 млн тонн твердих побутових і промислових відходів (дані обласного управління статистики). Враховуючи кількість населення області, яке на 1 січня 2019 р. становило 2 522 000 осіб, виходить, що кожен мешканець Львівщини володіє неабияким “скарбом” – 91 тонною відходів.
Пропонуємо подивитися на обсяг проблеми у розрізі тем:
– Відходи і сміттєзвалища;
– Наявні альтернативи захороненню відходів на полігонах і звалищах
І це тільки офіційні дані! Реальні обсяги проблеми можуть бути значно масштабніші! Якщо нічого не міняти, то поступово вага “скарбу” зростатиме й зростатиме: щодня на кілька грамів-кілограмів!
Саме тому ЕПЛ вважає, що ініціативи щодо зменшення відходів (концепція “Нуль відходів”) мають йти також “знизу” – від свідомих людей та відповідальних власників бізнесу. Саме тому ЕПЛ виступає ініціатором конкурсу для підприємців Львова та області із сфери обслуговування (харчування, готелі, магазини) про найкраще застосування екологічних практик серед бізнесових структур у м. Львові.
Конкурс має на меті дослідити такі практики й обрати трьох переможців в номінації “Еколідер Львівської області”. Віримо, кожен може докластися й мінімізувати свій внесок у наш спільний “скарб”, про який мова йшла вище, й він не зростатиме!
Ініціатива підтримується в рамках спільного проекту Уряду Швеції та ПРООН в Україні “Посилене партнерство для сталого розвитку”, що реалізовується за фінансової підтримки Уряду Швеції.