Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) видала посібник «Виявлення територій, придатних для оголошення об’єктами природно-заповідного фонду» для працівників обласних та районних державних адміністрацій, обласних управлінь лісового та мисливського господарства, зацікавлених громадських організацій та науковців.
Лише природні території, що знаходяться під особливою охороною держави, здатні забезпечити екорівновагу, компенсувати перетворення природних комплексів людиною і зберегти частину дикої природи для її подальшого самовідтворення. Заповідання цінних природних територій – це свідчення нашого піклування про майбутні покоління. Тому створення природоохоронних територій є важливою складовою національного природоохоронного законодавства України, а також міжнародних документів у галузі охорони навколишнього природного середовища. Природоохоронні вимоги в країнах Європейського Союзу значно вищі, ніж в Україні, тому розвиток мережі природоохоронних територій є важливою частиною євроінтеграції України.
У зв’язку із цим Кабінетом Міністрів України прийнята Державна стратегія регіонального розвитку України на період до 2020 року
Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року» від 6.08.2014 № 385, якою затверджені показники площ територій природно-заповідного фонду, що мають бути додатково створені в кожній з областей до 2017 та до 2021 року. В середньому запроектовані площі територій природно-заповідного фонду в 3-4 рази більші за показники 2014 року.
Автори посібника аналізують існуюче законодавство України, міжнародні багатосторонні угоди та директиви Європейського Союзу у цій сфері. На основі такого аналізу, автори описують процедуру створення об’єктів та територій природно-заповідного фонду. Також посібник містить рекомендації із вибору ділянок, перспективних для створення територій та об’єктів природно-заповідного фонду у всіх регіонах України, та підготовки клопотань щодо створення об’єктів природно-заповідного фонду.
Посібник рекомендовано до друку cекцією «Заповідна справа» Науково-технічної ради Міністерства екології та природних ресурсів України, науковою радою з проблем заповідної справи і діяльності заповідників відділення загальної біології НАН України та вченою радою Інституту зоології імені І. І. Шмальгаузена НАН України.
Посібник вже зараз доступний для вільного завантаження за посиланням: epl.org.ua/nashi-publikaciji/vijavlennja-teritorii-pridatnikh-dlja-ogoloshennja-objektami-prirodno-zapovidnogo-fondu/
За додатковою інформаціґю звертайтеся:
Василюк Олексій, заступник голови НЕЦУ, еколог ЕПЛ
Email: office@epl.org.ua; vasyliuk@gmail;
Тел.: (032) 225 – 76 – 82;097-1000 473