1 липня. Під обстріл потрапив комбінат вогнетривів у Часів Яр на Донеччині.
3 липня. Внаслідок обстрілу зазнав руйнувань Авдіївський коксохімічний завод у Донецькій області, спалахнула пожежа. Обстріли підприємства тривали усю першу половину липня.
3 липня. Після обстрілів Вуглегірської теплоелектростанції на Донеччині загорілися резервуари з мазутом. Також цю ТЕС обстріляно 8 липня.
4 липня. У Міністерстві енергетики повідомили, що російська армія зруйнувала, пошкодила або окупувала 90% вітрових електростанцій в Україні. Крім того, руйнації чи захоплення зазнали 30% сонячних станцій, 30,1% когенераційних установок, а також Запорізька АЕС.
5 липня. Держекоінспекція оприлюднила дані про опрацьованих понад 400 надзвичайних подій, що несуть прямі та непрямі збитки довкіллю внаслідок російської агресії від 24 лютого ц. р. Орієнтовна загальна сума розрахунків шкоди навколишньому природному середовищу по ряду екозлочинів становить майже 143 млрд гривень.
7 липня. росіяни ракетою вкотре влучили в танкер “Millennial Spirit” під прапором Молдова неподалік від Одеси. На момент першого влучання в судно на ньому перебувало понад 500 тонн дизпалива.
10 липня. Пожежі на полях. За словами речниці головного управління ДСНС у Донецькій області Вероніки Бахал внаслідок пожеж, спричинених обстрілами знищено 597 гектарів пшениці.
11 липня. Росіяни захопили будівлю та змінили керівництво Інституту тваринництва степових районів «Асканія Нова» у Херсонській області.
12 липня. Під обстріл потрапило підприємство з виробництва кабелів у Харкові. Займання приміщень з кабелями на площі 300 кв. м.
13 липня. З початку повномасштабного вторгнення рф зафіксовано понад 3 тис. пожеж на площі більш ніж 1,5 млн га, постраждали ліси та сільгоспземлі. Про це заявила народна депутатка, головна координаторка Оперативного штабу з фіксації еко-злочинів рф Олена Криворучкіна.
13 липня. Зазнав обстрілів та руйнувань завод з випуску кераміки в м. Слов’янськ.
14 липня. Попередньо сума збитків, завданих природі України через російську збройну агресію, сягає 202 мільярдів гривень. Таку цифру назвав міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
19 липня. Мінне забруднення. Голова Київської ОВА Олексій Кулеба повідомив що всі населені пункти Київської області перевірили на наявність вибухонебезпечних предметів, але за межами населених пунктів недослідженими лишаються близько 8 462 км2 територій, з них 2 600 км2 в Зоні відчуження.
20 липня. В Криворізькому районі через обстріли згоріло 50 гектарів полів. Раніше в цьому ж місяці вигоріло ще декілька десятків гектарів полів.
Огляд підготовлено в рамках проєкту “Активізація екологічного фронту: разом до перемоги”.