Протягом першої половини серпня практично щодня українські офіційні особи повідомляли про обстріли та небезпечні маневри російських окупантів довкола Запорізької АЕС та у м. Енергодар. Внаслідок одного з обстрілів загинув працівник ЗАЕС. Внаслідок атаки на станцію на одному з енергоблоків спрацював аварійний захист – і один із трьох працюючих енергоблоків тепер відключений. “Під час обстрілів серйозно пошкоджено азотно-кисневу станцію, об‘єднаний допоміжний корпус, насосну станцію господарсько-побутових стоків. Обстрілювали також пожежну частину, розташовану за територією ЗАЕС і призначену для її захисту від пожеж та їх гасіння у разі надзвичайних ситуацій на станції. Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, високою є і пожежна небезпека. Крім того, пошкоджено три датчики радіаційного моніторингу навколо майданчика ССВЯП ЗАЕС”, – йдеться у повідомленні «Енергоатому».
2 серпня. Велика пожежа спалахнула після обстрілів на олійному терміналі в порту Миколаїв.
3 серпня. Відповідно до звіту KSE Institute Російські окупаційні війська завдали м. Гостомель на Київщині збитків у понад 9,5 млрд грн, найбільше постраждали промислові та житлові об’єкти.
4 серпня. Росіяни обстріляли комбінат «Зірка» у Запоріжжі, внаслідок цього загорілися залишки нафтопродуктів на території підприємства.
5 серпня. Обстріл Авдіївського коксохімічного заводу.
5 серпня. У Маріуполі досі лежать трупи людей на вулицях. В лікарнях фіксують збільшення смертності через інфекційні хвороби.
6 серпня. Мінне забруднення Чорного моря. В Болгарії на узбережжі діти знайшли міну. Раніше на узбережжі знаходили уламки ракет, протитанкову та морську міни.
7 серпня. У результаті обстрілів зазнали руйнувань Харківська ТЕЦ-3, яка забезпечує теплом та гарячою водою майже третину міста та кілька підприємств Харкова.
За даними на 8 серпня, сума прямих задокументованих збитків української інфраструктури становить понад 110 млрд. доларів США. Це – оцінка аналітичного центру при Київській школі економіки на основі офіційних даних органів влади України. Зауважимо, при цьому не обраховуються збитки, завдані агресором українському довкіллю.
9 серпня. росіяни 37 разів обстріляли Донеччину. Зруйновано та пошкоджено 54 об’єкти – 39 житлових будинків, будівлі коксохімічного заводу, залізничну станцію, адмінприміщення, гаражі.
10 серпня. У результаті обстрілів на Миколаївщині у Балабанівському лісовому господарстві виникло кілька пожеж у лісі та відкритих місцевостях. Цей же район обстрілювався росіянами й у наступні дні, що призводило до лісових пожеж. Загальна площа знищених лісів склала 20 гектарів.
12 серпня. Державна екологічна інспекція повідомила про направлення проєкту Методики визначення шкоди та збитків, завданих територіям та об’єктам природно-заповідного фонду внаслідок збройної агресії російської федерації у Міністерство економіки України з метою ефективної та якісної оцінки документа. Очікуємо, що незабаром цей документ вступить у дію.
12 серпня. У Чернігівській області жінка отримала поранення, підірвавшись на “розтяжці”, коли пішла по гриби до лісу попри заборону. Наголошуємо на тому, що мінне забруднення та наявність розтяжок в лісах є небезпечними не тільки для людей, а й для тварин, які так само можуть бути вбиті або покалічені вибуховими пристроями.
Огляд підготовлено в рамках проєкту “Активізація екологічного фронту: разом до перемоги”.