2 вересня. На Сумщині внаслідок російських обстрілів виникла лісова пожежа в Краснопільській громаді.
2 вересня. Мінне забруднення. На Житомирщині підірвалося на міні авто з лісовою охороною. Понад 270 тисяч кілометрів квадратних території України забруднено вибуховими пристроями.
3 вересня. Росіяни завдали ударів по території національного природного парку «Великий луг» у Запорізькій області. Займання сталося на островах Малі та Великі Кучугури в акваторії Каховського водосховища. Тут гніздяться червонокнижні птахи, ростуть дуже рідкісні рослини.
3 вересня. В Азовському морі виявлено розлив нафти на площі 1434 кв.км в Азовському морі на ділянці від селища Приморський Посад до міста Бердянськ Запорізької області.
5 вересня. Росіяни обстріляли Нікопольський район Дніпропетровської області. Пошкоджено 9 інфраструктурних об’єктів.
5-6 вересня. Росіяни двічі вдарили ракетами по місту Кривий Ріг, через що сталася пожежа на нафтобазі.
8 вересня. Мінне забруднення Чорного моря. На узбережжя біля Одеси викинуло протикорабельну міну. Під час вибуху мін відбувається негативний вплив на морські екосистеми, страждають морські ссавці, занесені до Червоної книги України.
11 вересня. Масований обстріл енергетичної інфраструктури Харкова.
14 вересня. Обстріл гідротехнічних споруд Кривого Рогу. Як наслідок значно підвищився рівень води у р. Інгулець. Підтопило понад 100 будинків та подвір’їв.
15 вересня. Росіяни обстріляли Нікополь. Пошкоджено сонячну електростанцію, 2 підприємства.
15 вересня. Ракетний обстріл Кривого Рогу. Влучання в промислове підприємство.
Протягом першої половини вересня залишається напружена ситуація довкола Запорізької АЕС. Станція тривалий час працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки.
Огляд підготовлено в рамках проєкту “Активізація екологічного фронту: разом до перемоги”.