Новомалинський став, плавні навколо нього та заболочені вільхові ліси вздовж річки Збитенька входять в межі двох заказників місцевого значення : гідрологічного та орнітологічного з однаковою назвою «Збитенський». Створені вони були у 1990 та 1993 роках відповідно. В 1999 році її територію на умовах оренди на 25 років отримав приватний підприємець Співак Віктор Михайлович. А через 10 років, в 2009 року обидва цих заказника увійшли в межі національного природного парку «Дермансько-Острозький».
При веденні господарської діяльності в межах територій природно-заповідного фонду, підприємці зобов’язані дотримуватись відповідного режиму . Це і було зафіксовано в «Положеннях» про обидва вищезгадані заказники, які були погоджені приватним підприємцем Співакам Вікторам Михайловичем і в 2005 році затверджені Державним управлінням екології та природних ресурсів у Рівненській області.
Мета створення заказників – збереження місць гніздування рідкісних водоплавних птахів та забезпечення сталого гідрологічного режиму річки Збитенька. І на території обох заказників забороняється всі заходи, які негативно впливають на предмет охорону – в тому числі і «меліоративні та інші роботи, що можуть призвести до зміни гідрологічного режиму заказнику».
Фрагмент «Положення про орнітологічний заказник «Збитенський»
Незважаючи на це, СФРГ «Ферма Співака» протягом березня-квітня 2018 року здійснює несанкціонований скид води з Новомалинського ставку і заготовляє при цьому рибу.
Фактично, порушуючи режиму обох заказників. І це в той період, коли відбувається сезон гніздування птахів та розмноження інших видів фауни
4 квітня 2018 року, заготівля риби на Новомалинському ставі
Хоча, як стало відомо ЕПЛ, дозвіл на скид (який був виданий для ремонту затвору) закінчився ще 01.01.2018 року!
Наслідки спуску води в Новомалинському ставі, 4 квітня 2018 року
Фактично, своїми діями Співак Віктор Михайлович порушує ряд норм законів України «Про природно-заповідний фонд», «Про тваринний світ», Водного кодексу України, інших нормативно-правових актів і його дії, на нашу думку, можуть бути кваліфіковані згідно статей 252 «Умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об’єктів природно-заповідного фонду» та 249 «Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом» Кримінального кодексу України
Тому ЕПЛ звернулось до Головного управління Національної поліції у Рівненській області з вимогою зареєструвати відповідне кримінальне провадження та притягнути винних до відповідальності.
За додатковою інформацією звертайтеся:
Петро Тєстов, аналітик ЕПЛ
Email: petro.testov@gmail.com
Тел.: (032) 225 – 76 -82; (068) 934 – 95 – 74