Десятки експертів зі світових найефективніших мереж юристів-екологів розглядали стратегічні шляхи вирішення екологічних проблем, з якими стикаються спільноти в усьому світі, на зустрічі під назвою «Стан довкілля: виклики та співпраця для захисту довкілля», яка проходила 9-11 червня 2016 р. у с. Жденієво, Україна.
Планета досягнула критичної точки. Згідно даних ООН менш, ніж через 10 років, понад половина країн світу відчуватимуть нестачу питної води.
“Масштаби проблем величезні», – каже Олена Кравченко, виконавчий директор МБО «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ). “Разом ми сильні і повинні співпрацювати незважаючи на кордони».
ЕПЛ спільно організувала зустріч трьох провідних міжнародних мереж: Асоціації екологічного права Центральної та Східної Європи та колишнього СНД (GUTA), європейської мережі організацій з екологічного права «Правосуддя і довкілля»JusticeandEnvironment, та Всесвітнього альянсу екологічного права (ELAW).
Експерти юристи та екологи прибули з США, України, Грузії, Молдови, Білорусі, Естонії, Чехії, Румунії, Боснії і Герцеговини, Угорщини, Австрії, Чилі.
«Це чудова можливість для трьох мереж розпочати співпрацю, підтримувати і підсилювати один одного», каже Гайді Веіскел, еколог з США.
«Ми будемо використовувати досвід один одного і співпрацювати для зміцнення ролі громадянського суспільства, щоб забезпечити доступ до чистого повітря, води та ґрунтів. Ми прагнемо розвивати положення Паризької угоди та притягати до відповідальності вугільні та інші підприємства за шкоду клімату», – каже Шандор Фулоп, Президент організації «EMLA”, член мереж Гута та «Правосуддя і довкілля».
ЕПЛ організувала зустріч «Стан довкілля: виклики та співпраця для захисту довкілля» завдяки щедрій підтримці від Шведського агентства з міжнародного розвитку (SIDA).
Контактна інформація:
Ганна Хомечко
МБО «Екологія-Право-Людина»
h.khomechko@epl.org.ua
вул. І. Франка 9, офіс 1А
79005, Львів, Україна
тел.: +38-032-225-76-82