Гірський масив Свидовець, розташований на Закарпатті є важливою природною територією Карпатського регіону, екосистеми якого потребують захисту та збереження. Захист Свидовця, є важливим завданням для забезпечення екологічної рівноваги та збереження біорізноманіття регіону.
Україна взяла на себе зобовʼязання відповідно до положень Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат зберігати та стало використовувати природні ресурси у Карпатах. Однак виконання цих зобов’язань стає неможливим через плани будівництва гірськолижного курорту на Свидовці.
Рамкова конвенція визначає необхідність збереження природних та напівприродних середовищ, а також регулювання туризму таким чином, щоб він приносив користь місцевому населенню та не шкодив природі. Її положення також включають розвиток транспорту та інфраструктури з урахуванням особливостей гірських екосистем та потреб охорони вразливих територій.
Наведемо законодавчі положення Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат:
Стаття 4 Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат говорить про збереження та стале використання біологічного та ландшафтного різноманіття, що сторони мають здійснювати політику, спрямовану на збереження, стале використання та відтворення біологічного та ландшафтного різноманіття на всій території Карпат. Сторони мають вживати відповідних заходів для того, щоб забезпечувати високий рівень охорони та сталого використання природних та напівприродних середовищ існування, їхню цілісність і взаємозв’язок, а також видів флори і фауни, характерних для Карпат та, зокрема, охорону зникаючих видів, ендемічних видів та великих хижаків.
Відповідно до статті 8, сторони проводять політику планування і розвитку щодо сталого транспорту та інфраструктури з урахуванням особливостей гірського довкілля, необхідності охорони вразливих територій, зокрема регіонів, багатих на біорізноманіття, територій, на яких знаходяться міграційні шляхи, або тих, що мають міжнародне значення, охорону біологічного різноманіття та ландшафтів, а також тих територій, що мають особливе значення для туризму.
Відповідно до статі 9, сторони повинні вживати заходи для сприяння сталому туризму в Карпатах, який приносить користь для місцевого населення та базується на неповторній природі, ландшафтах та культурній спадщині Карпат, та посилюють з цією метою співпрацю. Сторони мають проводити політику, спрямовану на сприяння
транскордонній співпраці для підтримки розвитку сталого туризму, розробляючи координовані або спільні плани управління транскордонними чи прикордонними природоохоронними територіями та іншими об’єктами, що становлять інтерес для туризму.
Керуючись статею 9 Протоколу про сталий туризм до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат, окреслюється розробка, реалізація та просування продуктів, послуг та пропозицій у сфері сталого туризму у Карпатському регіоні, а саме:
Сторони вживають заходів на своїй національній території для розробки й просування продуктів, послуг та пропозицій у сфері сталого туризму в Карпатському регіоні, зокрема тих, які ґрунтуються на спільній карпатській природній, культурній, традиційній та історичній спадщині Карпат, і розвивають свій маркетинг як на внутрішніх, так і на зовнішніх ринках.
Сторони співробітничають стосовно визначення конкурентоспроможних переваг для розвитку сталого туризму в Карпатах в порівнянні з іншими європейськими гірськими регіонами, що могло б забезпечити європейський і глобальний туристичний ринок унікальним торговим пропонуванням продуктів, послуг та пропозицій у сфері сталого туризму в Карпатському регіоні.
Сторони співробітничають стосовно розробки спільних послуг, продуктів та пропозицій у сфері сталого туризму в Карпатському регіоні та сприяють співробітництву з відповідними заінтересованими сторонами, що діють в Карпатському регіоні в цій сфері, зокрема з туристичними операторами та іншими членами туристичного сектору.
Сторони співробітничають стосовно розробки та впровадження спільних туристичних брендів Карпатського регіону. Сторони співробітничають стосовно розробки та впровадження спільних рекламних стратегій і маркетингових схем для спільних продуктів, послуг та пропозицій у сфері сталого туризму в Карпатському регіоні.
Отже, Рамкова конвенція про охорону та сталий розвиток спрямована на захист гірського масиву Свидовець в Українських Карпатах, який є унікальним природним скарбом визначної краси та екологічної цінності, важливим центром біорізноманіття, необхідним середовищем існування та притулком для багатьох видів рослин і тварин, які знаходяться під загрозою зникнення.
Плани будівництва гірськолижного курорту на Свидовці не відповідають принципам Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат. Важливим є залучення громадськості, екологічних організацій та міжнародного співтовариства до захисту та збереження цього унікального природного регіону.
Окрім того, згідно із статтею 9 Протоколу про сталий туризм до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат, сторони зобов’язуються спільно працювати для сприяння сталому туризму у Карпатах. Це означає спільне розроблення та просування туристичних продуктів, які ґрунтуються на спільній карпатській спадщині, а також спрямовані на внутрішні й міжнародні ринки. Сторони також мають спільно визначити конкурентні переваги Карпат порівняно з іншими гірськими регіонами, розробити спільні послуги та продукти, і впровадити спільні туристичні бренди та рекламні стратегії для підтримки сталого туризму у цьому регіоні.