Понад 20 років в центрі Африки в Демократичній Республіці Конго триває війна. Частина регіонів захоплена незаконними збройними формуваннями, що підтримуються сусідніми державами. Першими у війні страждають дикі тварини. Бойовики вбивають диких шимпанзе та інших приматів для залякування місцевих жителів та демонстрації своєї жорстокості.
Експерти з різних країн передбачають, що більшість приматів на Землі повністю вимре протягом найближчих 20-50 років, якщо нічого конкретного не буде зроблено для їхнього захисту.
Невелика група науковців та громадських активістів Конго кинула виклик винищенню людиноподібних мавп, поєднавшись з організацію «Рай для приматів». «Природа перейшла до нас незмінною від минулих поколінь. Сьогодні наш обов’язок – захищати її і передати такою ж майбутнім поколінням. Це буде актом визнання мудрості наших пращурів. Кожна людина на нашій планеті – спадкоємець цієї спадщини, залучення кожного до захисту її має першорядне значення для природи і для кожного з нас», – говорить лідер «Раю для приматів» Деллі-Дівін Саа-Сіта.
Робота «Раю для приматів» полягає в охороні екосистем шляхом охорони приматів та біорізноманіття тропічних лісів загалом. Активісти працюють з малими народами в Конго, навчаючи їх дбайливо ставитись до приматів, співіснувати з ними. Експерти організації обґрунтовали, що примати відіграють ключову роль у лісовідновленні, їхнє мешкання у лісах є показником того, що ліс знаходиться у балансі, в якому він найменше викидає в атмосферу парникові гази. Знання про приматів можуть означати для людства винаходження шляхів порятунку планети від глобальних змін клімату.
Займатись громадською діяльністю в Конго значно важче, ніж у європейських країнах. Володіючи безцінними знаннями, активісти майже не мають матеріального забезпечення, через місцеві нюанси не можуть створити веб-сайт тощо. Через військовий стан у державі «Рай для приматів» змушений балансувати у вкрай складній політичній, релігійній та соціальній обстановці.
Заповітна мрія захисників приматів – створити в найбільш придатних для цього лісових масивах огороджений резерват, що буде мати охорону. До цього резервату планується перевозити на реабілітацію шимпанзе та інших приматів, що втратили свої сімейні групи через військові дії та жорстокість людей.
Українські волонтери допомогти створити веб-сайт «Раю для приматів» http://www.paradis-des-primates.org (особливо подяка Sergey Miller).
Проте цього замало для втілення такої великої місії, за яку взялась організація.
Просимо Вас повідомити, якщо Ви маєте ідеї, яким чином можна допомогти організації в далекій ДР Конго та до яких організацій звернутись тут, у Європі, що могли б надати допомогу «Раю для приматів».
Додатково:
http://www.paradis-des-primates.org
https://www.facebook.com/Paradis-des-Primates-P-P-247949512330601/