МБО «Екологія-Право-Людина» проаналізувала документи державного планування України у сфері збереження біорізноманіття на предмет їх відповідності пріоритетам та цілям Європейського зеленого курсу, а саме Стратегії біорізноманіття ЄС до 2030 року: повернення природи в наше життя. Було проаналізовано Закон України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року», Національну економічну стратегію на період до 2030 року, Національний план дій з охорони навколишнього природного середовища України на період до 2025 року.
Станом на червень 2021 року з 17 цілей Стратегії біорізноманіття ЄС до 2030 року жодна ціль повноцінно не закріплена у документах державного планування України. На 50% співпадають плани ЄС та України лише по таких цілях – «Юридично захистити щонайменше 30% сухопутної території ЄС та 30 % морської акваторії ЄС та інтегрувати екологічні коридори, як частину справжньої Транс-європейської екологічної мережі», «Негативний вплив на чутливі види та природні оселища, в тому числі на глибоководному морському дні, через риболовлю та видобувну діяльність суттєво зменшений для досягнення належного екологічного стану». Ціль «Здійснювати ефективне управління всіма територіями, що знаходяться під охороною, визначаючи чіткі цілі та заходи щодо збереження, а також відслідковувати їх належним чином», частко відображена у документах державного планування України, але сплановані заходи на сьогодні не є достатніми для досягнення такої цілі. Інші ж 14 цілей та пріоритетів Європейського зеленого курсу досі не відображені в секторальних документах державного планування України, або ж цілі і заходи сплановані Україною лише частково стосуються відповідного питання та/чи не мають чітких показників.
Із проектом таблиці відповідності державної політики України у сфері збереження біорізноманіття пріоритетам та цілям Європейського зеленого курсу можна ознайомитися тут
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.
#ПрямуємоРазом #MovingForwardTogether #EU4USociety
За додатковою інформацією звертайтеся:
Катерина Полянська, еколог ЕПЛ