Сьогодні, 4 квітня, відбулося онлайн обговорення аналітичного документа “Реформа системи збереження біорізноманіття: Україна на шляху до ЄС”. У заході взяли участь представники ЕПЛ, БЕР, УПГ та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.
Аналітичний документ, який ми підготували має на меті запропонувати дорожню карту для реформи державної системи управління процесами збереження біорізноманіття. Це передбачено євроінтеграційними документами України. Під час обговорення аналітики ЕПЛ, БЕР, УПГ Дмитро Скрильніков, Анастасія Драпалюк, Олена Кравченко, Соломія Баран, Катерина Полянська, Єлизавета Алексєєва та Юлія Францішкевич розповіли про поточний стан справ у цій сфері, а він далеко не райдужний, а також про ті кроки, які Україна може здійснити на шляху реформи.
Крім цього ми запропонували 4 базових можливих сценарії, як ефективно реалізувати реформування системи збереження біорізноманіття. Все залежить від позиції Міндовкілля, яке реалізовуватиме державну політику щодо реформування системи збереження біорізноманіття. Коротко ці варіанти можна описати так:
1. Прийняття нового закону про збереження оселищ та внесення зміну чинні законодавчі акти в розрізі охорони дикої флори і фауни + створення окремого агентства збереження біорізноманіття.
2. Прийняття нового закону про збереження оселищ та внесення змін у чинні законодавчі акти в розрізі охорони дикої флори і фауни + посилення Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.
3. Впровадження оселищного підходу та вимог у сфері охорони дикої флори і фауни у чинні законодавчі акти України + створення окремого агентства збереження біорізноманіття.
4. Впровадження оселищного підходу та вимог у сфері охорони дикої флори і фауни у чинні законодавчі акти України + створення окремого агентства збереження біорізноманіття.
Заступниця міністерки захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Кірєєва зі свого боку виявила зацікавленість документом. Вона висловила підтримку ідеї створення окремої агенції, яка куруватиме питання управління сферою захисту та розвитку біорізноманіття. За її словами, вже є певні напрацювання у цьому напрямку.
Учасники онлайн зустрічі домовилися залучити до подальшого обговорення представників інших державних органів й надалі комунікувати про найоптимальніші шляхи реалізації реформи з усіма зацікавленими сторонами.
*********************************************************************************************************************************
Захід відбувся за фінансової підтримки Європейського Союзу.