Вчора, 16 лютого 2021 року, Верховна рада України не проголосувала за прийняття за основу урядового законопроєкту “Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення” № 4167. Для прийняття законопроєкту за основу не вистачило п’яти голосів… Зокрема, не вистачило голосу пана Розумкова, який закликав народних обранців до голосування, але сам із якихось міркувань за нього не проголосував. Очевидно, так перейнявся станом забруднення довкілля, який гальмуватиме рух України до The European Green Deal (Європейський зелений курс), що розгубився і не встиг проголосувати.
Ми не будемо сьогодні говорити про те, що законопроєкт № 4167 розроблений у межах виконання зобов’язань України перед Європейським Союзом та Європейським енергетичним співтовариством. Про те, що вимоги із модернізації давно є зобов’язаннями забруднювачів, а законопроект лише впроваджує ефективний механізм їх виконання. Не будемо повторювати про чисте повітря та довше життя для українців. Не будемо навіть викривати маніпулювання даними та відверту брехню промислових лобістів в стінах парламенту та в пресі – усе це всім давно відомі факти.
Сьогодні ми хочемо звернутися до бізнесу. Європейський зелений курс набуває усе більших обертів у Європі. З метою підтримки власних товаровиробників та сприяння екологізації країн-сусідів Європейська комісія впроваджує A Carbon Border Adjustment (CBA) mechanism (механізм вуглецевого митного корегування). Він забезпечуватиме, щоб європейські товари, вироблені за найвищими стандартами у галузі охорони довкілля та клімату, могли конкурувати із вуглецево інтенсивними, а, відтак, дешевими енергією, сталлю та іншими товарами, що імпортуються до Європи. Це означає, що вже дуже скоро Європа по суті відмовиться від продуктів українського виробництва, адже, купуючи товари по одній і тій же ціні, європеєць обере товар, вироблений із найменшими втратами та шкодою для довкілля. Відмовляючись від модернізації, ви позбавляєте майбутнього, в першу чергу, себе. Порахуйте, що вигідніше у довгостроковій перспективі: фактичне закриття європейських ринків чи інвестування у власне виробництво, ділову репутацію та здоров’я співгромадян!
“За” доопрацювання законопроєкту проголосувало 277 депутатів. Враховуючи, що жодне із висловлених до тексту зауважень не носить системного характеру, і усі вони цілком могли бути враховані під час підготовки законопроєкту до другого читання, ми переконані, що профільний комітет оперативно доопрацює законопроєкт і вже скоро ми побачимо його знову у порядку денному Верховної Ради.
РЕЗУЛЬТАТИ ПОІМЕННОГО ГОЛОСУВАННЯ
№ 8 від 16.02.2021 11:58:53 (5 сесія 9 скликання)
Поіменне голосування про проект Закону про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення (№4167) – за основу
За – 221 Проти – 9 Утрималися – 72 Не голосували – 57 Всього – 359
Рішення не прийнято
Фракція політичної партії “СЛУГА НАРОДУ”
Кількість депутатів – 245
За – 164 Проти – 1 (Марусяк О.Р.) Утрималися 18 Не – голосували – 30 Відсутні – 32
Фракція політичної партії “ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА-ЗА ЖИТТЯ”
Кількість депутатів – 44
За – 0 Проти – 8 (Дунаєв С.В. Кива І.В. Чорний В.І. Бурміч А.П. Загородній Ю.І. Загородній Ю.І. Колтунович О.С. Лукашев О.А.) Утрималися – 14 Не голосували – 12 Відсутні – 10
Фракція політичної партії “Європейська солідарність”
Кількість депутатів – 27
За – 22 Проти – 0 Утрималися – 0 Не голосували – 2 Відсутні – 3
Депутатська група “Партія “За майбутнє”
Кількість депутатів – 24
За – 7 Проти – 0 Утрималися – 11 Не голосували – 6 Відсутні – 0
Фракція політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”
Кількість депутатів – 24
За – 0 Проти – 0 Утрималися – 20 Не голосували – 0 Відсутні – 4
Фракція політичної партії “ГОЛОС”
Кількість депутатів – 20
За – 12 Проти – 0 Утрималися – 0 Не голосували – 3 Відсутні – 5
Депутатська група “ДОВІРА”
Кількість депутатів – 20
За – 11 Проти – 0 Утрималися – 4 Не голосували – 3 Відсутні – 2
Позафракційні
Кількість депутатів – 18
За – 5 Проти – 0 Утрималися – 5 Не голосували – 1 Відсутні – 7
Із результатами поіменного голосування можна ознайомитися на сайті ВРУ