Фахівцями ЕПЛ спільно зі співробітниками національного парку було здійснено робочий виїзд на території НПП «Кам’янська Січ» на території Бериславського району Херсонської області. В рамках роботи з вивчення наслідків збройної агресії рф проти України проводиться поглиблене вивчення типів впливів воєнних дій на природні комплекси України.
На території національного природного парку було складено акт щодо виникнення пожежі на степовій території, що сталася 1 вересня 2023 року на площі 104,4 га внаслідок артилерійського обстрілу військами рф території Кам’янського науково-дослідного відділення. Територія також забруднена вибухонебезпечними предметами.
Обстежено та складено акт щодо знищення акваторії Республіканської затоки Каховського водосховища, внаслідок чого загинула вся водна рослинність та значна кількість тваринного населення затоки, зокрема молюсків, ракоподібних, амфібій. Було знищенно місце гніздування навколоводних птахів та місце їх годівлі. На території парку було декілька фактів загибелі риби.
Станом на 16 вересня 2023 року більша частина дна затоки вкрито кущами верби. Верхня частина затоки вкрита вербою на 90%. Дно під заростями верби лишається вкритим тріщинами глибиною до 40 см. Нижче переїзду, через наявність вище за течією підпору води та збереженої частини акваторії, зберігається течія в річці Кам’янка, береги річки, ближче до води заросли навколоводною рослинністю.
Обстежено та складено акт щодо знищення акваторії Милівської затоки Каховського водосховища. Більша частина затоки вкрита кущами верби. В місцях де до початку осені зберігалася вода відкрилося дно затоки й утворилися тріщини, які поступово починають заростати. Було також обстежено та взято зразки ґрунтів з вирви від артилерійського снаряду на березі затоки. Перевірити всі попередні точки з обстеження цієї території влітку не було можливості через те, що територія парку та прилеглі населені пункти знаходяться під постійними обстрілами.
Додатково було обстежено місце падіння ракети С-300 на прилегле до парку сільськогосподарське поле. На кожній території проводилася детальна фотофіксація, відібрано зразки ґрунтів до лабораторії.
Фото ЕПЛ
Контакти:
Олена Кравченко, виконавчий директор ЕПЛ, okravchenko@epl.org.ua
Катерина Полянська, еколог ЕПЛ, k.polyanska@epl.org.ua