Під час нашого адвокаційного туру до Стокгольму (Швеція), представниці ЕПЛ зустрілися із колегами із Стокгольмського екологічного інституту (SEI), одного із найбільших екологічних think tank у світі. SEI має штаб-квартиру в Стокгольмі, та центри в Бангкоку (Тайланд), Бостоні, Дейвісі та Сіетлі (США), Оксфорді та Нью-Йорку (Великобританія), Таллінні (Естонія), Найробі (Кенія) та Боготі (Колумбія). Фонд SEI включає штаб-квартиру SEI, SEI Азія, SEI Африка, SEI Латинська Америка та філія – Оксфордський офіс SEI.
SEI дуже активно працює над проєктами та ініціативами по всьому світу, включаючи Україну. В Швеції SEI допомагав муніципалітетам розробляти шлях до кліматичної нейтральності, сприяла декарбонізації шведської важкої промисловості та сталості видобувної промисловості Тематичними фокусами є видобувна промисловість, озеленення виробництва сталі, підтримка стійких систем і джерел енергопостачання, зміна клімату та захист біорізноманіття, та ще багато інших. SEI допомагала Боснії та Герцеговині у розробці Стратегії захисту довкілля та плану дій для їхньої країни.
У 2023 році SEI розпочала впровадження проєкту: Зелений Порядок денний для України, Вірменії, Грузії та Молдови, що має на меті вироблення інноваційних стратегій розвитку, які будуть враховувати зміну клімату, будувати сталі економіки, пропагувати кращий стан здоров’я та добробут. Проєкт спрямований на підтримку Вірменії, України, Грузії та Молдови у їхніх подорожах до кліматичної нейтральності через зелену трансформацію. Разом із країнами-учасниками, SEI створить дорожню карту зеленої трансформації для кожної країни, що буде полегшувати планування та мобілізацію інвестицій для побудови сучасної, сталої економіки та покращення добробуту, стану здоров’я та безпеки їхніх жителів.
Тематичний фокус проєкту пов’язаний із цілісним підходом до досягнення кліматичної нейтральності, що також тісно поєднується із принципами Європейської зеленої угоди. Він також має на меті пов’язати такі тематичні сфери та крос-секторальні аспекти, такі як фінанси, цифровізацію та соціальні впливи. Тематичні сфери включають кліматичні дії, чисту енергію, кругову економіку, ефективне відновлення, сталі споживчі продукти, сталу мобільність, збереження біорізноманіття та нульове забруднення.
Цей проєкт допоможе Україні підвищити сумісність її політик із європейськими, які відомі як Європейська зелена угода, і таким чином сприяти процесу потенційного членства в ЄС чи інтеграції до ЄС. Також цей проєкт сприятиме виконанню зобов’язань країн згідно з Паризькою угодою.
На поточному етапі впровадження проєкту, проводяться комплексні дослідження національного зеленого переходу, після чого будуть розроблені індивідуальні дорожні карти для зеленого переходу для кожної країни. У рамках проєкту будуть проводитися освітні заходи щодо нагальної потреби та переваг зеленого переходу, а також буде посилена співпраця та обмін знаннями між країнами-учасниками, регіональними організаціями, донорами та іншими зацікавленими сторонами.
SEI відкритий до співпраці із членами громадянського суспільства та буде підтримувати зелену відбудову та впровадження екологічних реформ в Україні.