У вівторок, 4 квітня 2017 року відбулася робоча нарада в ЛОДА, де в черговий раз губернатор виступав посередником між ЛМР та жителями села Малехів, та намагався наблизити сторони до компромісу у вирішенні нагальних питань утилізації фільтратів та недопущення забруднення фільтратами земель та водних ресурсів.
Зустріч, на якій були присутні всі відповідальні в ЛМР за Грибовицьке сміттєзвалище та сам мер, показала повну непрофесійність, непослідовність чиновників, популізм та небажання дослухатися до думок зі сторони.
Так, вчергове ЛМР вирішила за допомогою ЛОДА змусити голову Малехівської сільської ради та її жителів погодитися виділити ЛМР додаткову землю довкола сміттєзвалища в оренду для “узаконення” дамби, що стримує озера із фільтратами. Основним агрументом чиновників була аварійність дамби та необхідність її укріплення, проте ніхто із ЛМР та пректантів не міг підтвердити аварійність дабми та пояснити, які саме роботи по її укріпленню планує проводити ЛМР.
О.М.Синютка нагадав ЛМР, що дамба спороджувалася відразу після трагедії 30 травня 2016р. на сміттєзвалищі за 2 ночі, безкоштовно, без проекту через нагальність ситуації, і на сьогодні ніхто із залучених суб’єктів не претендував на відшкодування своїх послуг, проте міський голова заявив, що ЛМР планує заплатити виконавцям кошти.
Крім того, всі присутні дійшли до висновку, що дамба не аварійна та не потребує укріплення, проте на сьогодні критична ситуація із витоком фільтрату з боку дамби, з місця обвалу сміття, що потребує або її продовження, або будівництва відвідного каналу. Нажаль проектанти ЛМР і не планували такого заходу, і за настирливим побажанням голови ОДА пообіцяли включити такі роботи до проекту укріплення дамби.
Також голова Малехівської сільської ради зауважив, що численні листи від ЛМР на адресу сіської ради з проханням про виділення земельної ділянки не містили ні самої проектної документації, ні обрахунків, ні карт, що підтверджують площу та місце земельної ділянки, необхідної ЛМР. Тому депутати сільської ради та громада не дають згоди на виділенні землі ЛМР. Жодного разу чисновники із ЛМР не відвідували сесії сільської ради, не представляли проекту, для реалізації якого їм потрібна земля, що не сприяє діалогу та пошуку компромісу.
Отож більше 10 місяців після трагедії показали неможливість мерії Львова мінімізувати негативний вплив Грибовицького сміттєзвалища на довкілля, почути думки інших сторін, експертів та почати професійну дискусію.