Мешканці села звинувачують у забрудненні річки місцеве підприємство.
Під Вінницею у річці Чапля вода перетворилася на смердючу чорну суміш із хімічною піною, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
Вода у цій річці, яка впадає у Південний Буг, не замерзає навіть при -20 градусах, адже її гріє місцеве підприємство.
За словами селян, ще 10 років тому це був райський куточок – риболовля, купання, дитячий майданчик, а коли з’явився завод, риба видохла.
“Тут неможливо перебувати. Сморід, і подивіться, якого забарвлення вода: червоного, коричневого, з якимись викидами, з бульками. Жити тут просто неможливо”, – зазначила жителька села Лука-Мелешківська Тетяна Перфілова.
На думку місцевих мешканців, водойму отруює підприємство, скидаючи стоки, а через ґрунт нечистоти потрапляють і в криниці. Експертизи підтвердили, що пити з криниць – шкідливо.
“Нітрати перевищують 5 одиниць, жорсткість води – відхилення 9, а норма – 7. Також є сухий осад, який у тисячу разів перевищує норму”, – додають мешканці села, які змушені купувати воду, витрачаючи на це близько 400 гривень на місяць, адже місцева вода придатна лише, щоб попрати.
Натомість керівники підприємства твердять, що мають усі дозволи, а також запевняють, що небезпечні відходи зливають не в річку, а у відстійники за межами селища.
“Це не відходи. Це результат маловоддя влітку. Ми не зливаємо нечистоти. У нас є водозабір, це ми забираємо воду з річки Чапля для теплообмінних потреб і вона далі скидається через трубу”, – заявив виконавчий директор компанії Віктор Ратов.
Через забруднену річку обурені люди перекривали дорогу обласного значення, закликаючи чиновників подивитися на екологічну катастрофу. На їхній бік став і сільський голова, який вважає, що треба закривати виробництво, поки завод не зробить очисні споруди, які повинні бути згідно з нормами.
Своєю чергою екологи розповіли, що раніше неодноразово штрафували підприємство.
“Єдине – це призупинка діяльності, пов’язана зі скидом. Тому що приписи, штрафи не дають свого реального результату”, – додав начальник державної екологічної інспекції у Вінницькій області Юрій Дубовий.
Селяни погодилися розблокувати дорогу, лише після повідомлення поліції, що було порушено кримінальне впровадження за забруднення вод. До того ж правоохоронці запевнили, що мають ухвали суду на повну перевірку підприємства. Більше читайте тут: http://tsn.ua/ukrayina/ekologichna-katastrofa-pid-vinniceyu-voda-z-zabrudnenoyi-nechistotami-richki-otruyila-krinici-selyan-853433.html