REUTERS
Про це повідомляють РИА Новости з посиланням на Мінприроди Росії.
“Розроблений перелік видів флори і фауни, які стануть індикаторами сталого стану морських екосистем Арктики. У число таких видів, зокрема, були включені арктичний омуль, морська чайка і кільчаста нерпа, білуха, морж і білий ведмідь, які живуть в морях басейну Північного Льодовитого океану “, – йдеться в повідомленні.
Як відзначають в міністерстві, перелік буде рекомендований нафтогазовим компаніям, які здійснюють проекти з освоєння родовищ на арктичному континентальному шельфі РФ, у внутрішніх морських водах, територіальному морі та прилеглій зоні РФ, в якості основи для розробки програм збереження біологічного різноманіття.
Всього в список віднесено 111 видів водоростей, вищих рослин, безхребетних, риб, птахів і морських ссавців, з них 79 представників флори і 32 представники фауни. В першу чергу це організми, які реагують на зміни навколишнього середовища своєю присутністю або відсутністю, зміною зовнішнього вигляду, хімічного складу, поведінки.
Детальніше читайте на УНІАН: http://ecology.unian.ua/naturalresources/1065221-morji-i-chayki-mojut-stati-indikatorami-stanu-ekologiji-arktiki-vcheni.html