Представники компанії Shell переконують жителів України, що причин боятись негативних наслідків видобутку нетрадиційного газу немає.
Про це заявив віце-президент компанії по Україні Грехем Тайлі, передає “Інтерфакс-Україна”.
Тайлі відзначив, що поважає право українців висловлювати свою думку, в тому числі й у вигляді протестів, які демонструють місцеві жителі з приводу планів видобутку нетрадиційного газу.
“Зі свого боку ми зобов’язуємося спілкуватися з тими , хто має якийсь неспокій, і з точки зору логіки і фактів пояснювати їм наші плани”, – сказав віце-президент.
Тайлі підкреслив, що екологічна безпека при проведенні робіт – один із принципів Shellі вона має намір дотримуватися його, в тому числі, і при розробці Юзівської ділянки в Харківській і Донецькій областях.
“Практичні роботи в рамках Юзовського ділянки не почнуться до того, поки ми не закінчимо вичерпне дослідження всіх екологічних, соціальних та охоронооздоровчих аспектів проекту”, – відзначив представник Shell.
“Зараз ми говоримо виключно про розвідку. Ми не збираємося найближчим часом розгортати масову кампанію буріння на Юзівському ділянці”, – наголосив Тейлі.
За його словами, початкова програма геологічного дослідження включає в себе проведення сейсмічних досліджень для отримання даних, а також буріння 15 свердловин. “Це наші плани на найближчі кілька років “, – додав він.
Він також висловив готовність продемонструвати на собі, що реалізація проектів Shell не спричинить погіршення якості питної води.
Як відомо, раніше в Харкові і області пройшов ряд акцій протесту проти планів Shell з видобутку нетрадиційного газу.
Україна в 2012 році провела 3 конкурсу на укладення УРП: по Юзівській (Харківська і Донецька області), Олеській (Львівська та Івано-Франківська області) і скіфській (глибоководний шельф Чорного моря) дільницям.
Нагадаємо, 24 січня 2013 Україна підписала угоду про розподіл продукції (УРП) на 50 років з компанією Shell, яка буде інвестувати і добувати газ на Юзівської площі.
Раніше прем’єр-міністр Микола Азаров запевнив, що видобуток нетрадиційного газу несе екологічні ризики, але Україні вдасться їх мінімізувати.
Як відомо, в компанії Shell запевнили, що Україна має потенціал, щоб з 20 мільярдів кубометрів газу вийти на 40 або 60 мільярдів.