Детективи Національного антикорупційного бюро України затримали другого підозрюваного у спробі розтрати 480 млн грн., які Україна отримала згідно “Кіотського протоколу”.
Затримання сталося 1 червня у Старобільску Луганської області. У прес-службі НАБУ зазначають, що затриманий разом із взятим раніше під варту секретарем ДП “Українські екологічні інвестиції” створив під чужим іменем підконтрольну групу фіктивних підприємств, оформлених на підставних осіб. “Таким чином він намагався створити уявну конкуренцію з метою забезпечення перемоги фіктивних суб’єктів господарської діяльності при проведенні державних закупівель на реконструкцію мереж освітлення на загальну суму понад 480 мільйонів гривень”, – йдеться у повідомленні. Після того, як справа набула розголосу, підозрюваний виїхав з Києва до Луганської області, де мешкають батьки. Він обірвав контакти зі співвиконавцями, змінив телефони та вжив інших заходів, які мали б йому допомогти уникнути кримінальної відповідальності. Але врешті його місце перебування було встановлено. Під час обшуку квартири було виявлено речові докази, які, у сукупності з раніше здобутими, вказують на причетність затриманого до вчинення злочину, йдеться у повідомленні. Підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі 3,625 млн. грн. Досудове розслідування триває. Керівництво міністерства екології підозрюють у спробі вкрасти 550 млн гривень ТСН. Ранок 28 січня, 08:24 6 0 2 До обраного Ці гроші за Кіотським протоколом мали б витратити на реалізацію проектів вуличного освітлення. Проте тендер виграла фіктивна фірма. За скандалом зі спробою розтрати бюджетних грошей нібито стоїть в.о. міністра екології Сергій Курикін. Результати службового розслідування оголосили на засіданні Кабміну. Нагадаємо, у січні 2016 року екс-прем’єр Арсеній Яценюк заявив, що ініціаторами цієї оборудки, начебто, були чиновники мінекології, зокрема – виконувач обов’язків міністра Сергій Курикін. Це були гроші з Кіотського протоколу, які мали би витратити на реалізацію проектів вуличного освітлення. Але тендер виграла маловідома донецька компанія, на рахунки якої мали би переказати 70% передоплати. Яценюк наказав звільнити всіх причетних до спроби розкрадання, і відкрити кримінальне провадження. Сам Курикін усі звинувачення відкидає. “Я не маю і не мав жодного відношення до спроб вкрасти ці гроші і звинувачення є безпідставними. Можливо в міністерстві було недостатньо налагоджено роботу з використання Кіотських грошей, але жодного наміру чинити щось подібне я не мав”, – прокоментував тоді екс-міністр. Кіотський протокол — міжнародна угода про обмеження викидів в атмосферу парникових газів. Головна мета угоди: стабілізувати рівень концентрації парникових газів в атмосфері на рівні, який не допускав би небезпечного антропогенного впливу на кліматичну систему планети.
Більше читайте тут: http://tsn.ua/ukrayina/u-zoni-ato-zatrimali-drugogo-pidozryuvanogo-u-roztrati-480-mln-grn-kiotskih-groshey-666054.html