Якщо зупинити «бурштинові війни» та стихійний видобуток бурштину замінити на промисловий видобуток рідкоземельних металів, держава зможе отримувати додатково сотні мільярдів доларів щороку.
У цьому переконаний відомий еколог та громадський діяч, голова Житомирської обласної організації політичної партії «Новий час» Володимир Омельянчук.
За його словами, щоб зупинити бандитську вакханалію та знищення екології краю, видобуток корисних копалин на Словечансько-Овруцькому кряжі, має взяти під свій контроль держава. Саме так політик прокоментував криваву стрілянину в Олевську, яку назвали бандитськими розбірками за контроль над бурштиновими копанками.
«Треба чітко усвідомити, що бурштин на Словечансько-Овруцькому кряжі, куди й входить Олевський район – це сміття, лише другорядна корисна копалина, а справжнє «золото» – це рідкоземельні метали. Для прикладу, лише видобуток бурштину у цьому регіоні за побіжними оцінками приносить $500 млн прибутку, рідкоземельні метали дадуть прибуток у десятки, а й то й сотні разів. Цей кряж найстаріший у світі, там навіть знайшли мінерал піроп, який супутником алмазу. Це справжній «український Клондайк». Однак, розробляти його треба не такими варварськими способами, які ведуться зараз», – підкреслив еколог.
Але, наголошує він, перед початком робіт необхідно провести комплексний екологічний аудит та георозвідку.
«Теперішні варварські методи видобутку вже перетворює північну Житомирщину з лісової зони у лісостепову. Після цього має бути створене підприємство, де буде мати свою частку держава (контроль), бізнес, який здатен використовувати новітні екологічно безпечні технології (інвестиції) та місцеві копачі, які мають працювати під екологічним контролем. Саме така контрольована і екологічно безпечна розробка має замінити теперішній чорний видобуток, який знищує природу», – вважає голова Житомирської ОО «Нового часу».
Більше того, за його словами, саме у Житомирі слід створити біржу, на якій будуть торгувати корисними копалинами.
«Іноземці мають їхати сюди за нашими корисними копалинами, а не ми їх маємо возити, для прикладу, у Польщу. Це дасть змогу створити додаткові робочі місця, сколихнути білу, а не чорну, економіку українського Полісся. Ну й найголовніше – врятувати поліські ліси України», – впевнений Володимир Омельянчук. Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/01/18/zhytomyrske_polissya_maie_staty_ukrainskym_klondaykom_a_ne_lisostepom__1027723