а/с 316, м. Львів, 79000

+380 32 225 76 82

office@epl.org.ua

Гарячі теми

im23082023_1 Лісові пожежі внаслідок російського вторгнення та перспективи повоєнного відновлення українських лісів

Повномасштабна збройна агресія російської федерації проти України, яка триває з 24 лютого 2022 року, призвела не тільки до численних жертв серед мирного населення і сил оборони України та масштабного руйнування об’єктів інфраструктури всіх видів. Війна також завдала великої за обсягами та довготривалої шкоди нашому навколишньому природному середовищу, зокрема лісовим екосистемам. Найбільшої шкоди лісовим екосистемам завдало…

20230630_171356 Затоки Каховського водосховища після катастрофи. Тиха смерть тисяч живих істот

Наслідки підриву Каховської ГЕС для екосистем півдня України Крокуючи по дну колишнього водосховища ми бачили тисячі мушель від загиблих молюсків. Вони були усюди розкидані, серед них лежали висохлі скелети раків, інколи траплялися рештки риби. В залишкових озерах квакали жаби, напевно вони скоро помруть, бо їхня калюжа безжально скорочується кожного дня. А в мулі чітко видно…

im04052023_3 Пекельні склади

В квітні екологом ЕПЛ було обстежено склади підприємства «Поліграм» в селі Мила, Київської області. На складах зберігалася харчова продукція тривалого зберігання. З початку повномасштабних воєнних дій 24 лютого 2022 року на підприємстві лишилося двоє охоронців. З перших днів березня відключилося світло. Бої точилися навколо. 9 березня 2022 року на територію підприємства «прилетіло» чотири гради, одразу…

1003_1 Бриф «Особливості змін у лісовій галузі: переваги і недоліки»

Сьомого вересня 2022 року Кабмін прийняв постанову №1003, яка передбачає адміністративну реформу лісової галузі. Замість 24 обласних управлінь Держлісагентства було утворено 9 регіональних офісів лісового та мисливського господарства. Водночас, 158 нещодавно укрупнених лісогосподарських підприємств злились в єдине державне спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Ліси України». Координацію між центральним офісом ДП «Ліси України» та окремими філіями (колишніми лісгоспами)…

im06032023_1 Вплив воєнних дій на Національний природний парк “Кам’янська Січ” очима ЕПЛ

Співробітниками Національного природного парку “Кам’янська Січ”, спеціалістами МБО “Екологія-Прав-Людина” спільно з науковцями Іваном Мойсієнко та Олександром Ходосовцевим (Херсонський Державний Університет та Українська Природоохоронна Група – UNCG), Анною Куземко (Інститут ботаніки імені М.Г. Холодного та Українська природоохоронна група) та знімальною групою документального фільму «Вода. Земля. Вогонь» Михайло Богомазом та Сергій Розов було здійснено виїзд на територію…

5650_ua Самосійні ліси отримали шанс на збереження?

Вчора Верховна Рада ухвалила в другому читанні проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо збереження лісів (реєстраційний № 5650), який бу розроблений представниками громадськості з метою виправлення спричиненого прийняттям законопроєкту №2194 екологічного дисбалансу та збереження самосійних лісів. Зокрема, було затверджено такі зміни до законодавства: запроваджено термін «самозаліснена ділянка». Під час здійснення землеустрою…

im16062022_1 Вплив війни на ліси України

Серед усіх природних екосистем України ліси чи не найбільше страждають від інтенсивних бойових дій, а їхнє повне відновлення потребуватиме найбільше часу. Масоване застосування артилерії та ударної авіації по військових та інфраструктурних обʼєктах в лісах і поблизу них спричиняє лісові пожежі, які в посушливих умовах можуть знищити тисячі гектарів лісу. Наприклад, це сталось протягом весни в…

було виявлено низку пожеж

В результаті перетину шару випалених зон із Європейської інформаційної системи про лісові пожежі EFFIS, а також шару природно-заповідного фонду, що включають не лише об’єкти ПЗФ, а й території Смарагдової мережі та водно-болотних угідь міжнародного значення нами було виявлено низку пожеж, зокрема: Пожежі в Київській області: Пожежа біля міста Іванків 26-27.02.2022 року. Орієнтовна площа випаленої зони…

im03112021_1 Через бездіяльність органів влади на Житомирщині знищуються сотні гектарів лісів

  Поки міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський, разом із головою Державного агентства лісових ресурсів України Юрієм Болоховцем та губернатором Житомирської області Віталієм Бунечко, під камери засаджували свіжий зруб, розповідаючи як держава турбується про довкілля – за 70 кілометрів від них, за повної бездіяльності органів влади на усіх рівнях, розкорчовують сотні гектарів…

vidpo_cr1210 Чи буде посилена відповідальність за незаконні рубки лісу?

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 6 жовтня 2021 року схвалив проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за кримінальні правопорушення проти довкілля, шляхом комплексного перегляду Розділу 8 Особливої частини ККУ. Особливу увагу надано розширенню і посиленню відповідальності за незаконні рубки лісу. МБО «Екологія-Право-Людина» в цілому підтримує наміри розробників законопроєкту,…

forest_climate23 Ліси України в контексті зміни клімату: значні проблеми і великі можливості

Прояви зміни клімату впливають на всі природні екосистеми нашої планети, і українські ліси не є винятком. Лісівники вже багато років говорять про збільшення площ всихаючих та ослаблених соснових і дубових лісів. Все частіше спостерігається пересихання лісових боліт та заболочених ділянок лісу, спричинене тривалими посухами, навіть на Поліссі – традиційно заболоченому регіоні, щоправда нещадно меліорованому в…

plans0608 3 мільярди нових дерев до 2030 року для ЄС та 1 млрд до 2024 року для України – що спільне?

В червні цього року Президент України Володимир Зеленський оголосив про план висадити 1 млрд дерев протягом наступних 3 років, збільшити лісистість за 10 років на 1 млн гектарів та видав Указ про старт проекту «Масштабне заліснення України». Сама ідея висадити додаткові дерева для запобігання змінами клімату не є українським ноу-хау і регулярно озвучується урядовцями в…

Cторінка 1 із 7