а/с 316, м. Львів, 79000

+380 32 225 76 82

office@epl.org.ua

Дослідження ЕПЛ

demoli Стан поводження з відходами руйнації: Запорізька, Херсонська, Миколаївська та Одеська області.

                                               27 вересня 2022 р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 1073, якою затвердив Порядок поводження з відходами, що утворились у зв’язку з пошкодженням (руйнуванням) будівель та споруд внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій або проведенням робіт з ліквідації їх наслідків (далі – Порядок). За даними органів місцевого самоврядування, станом на початок 2024 року, на…

im11032024_1 Японський досвід управління відходами руйнації

                  Вступ. Для України вивчення японського досвіду управління відходами руйнації є дуже важливим з кількох причин. По-перше, Японія вже поставала перед обличчям великих природних катастроф, таких як землетруси, цунамі та ядерна аварія на Першій Фукусімській АЕС, що призвели до значних масштабів руйнування та великих об’ємів відходів. Це надає Україні можливість вивчити практичний досвід та кращі…

waste_demol Порядок поводження з відходами руйнації в Україні: чинне нормативно-правове регулювання

Росія невпинно продовжує руйнувати українські міста, селища, села. Під ризиком абсолютно всі без виключення населені пункти, вся інфраструктура України, особливо часто страждають прифронтові території. В результаті ракетних обстрілів знищуються цілі багатоповерхівки, лікарні, дитячі садочки та шкоди, приватні будинки, дороги, на їхньому місці залишаються руїни, і купа будівельного сміття, З метою хоч якось врегулювати це питання,…

waste_21601 Відходи руйнації: огляд ситуації у Чернігівській та Харківській областях

У цей період нашої історії, коли Україна стикається з повномасштабним вторгненням з боку Росії, важливо не тільки фіксувати наслідки агресії, але й планувати, що робити із відходами, що утворилися під час війни, щоб мінімізувати вплив цих відходів на довкілля та повернути їх у виробництво чи будівництво. Руйнування інфраструктури та промислових об’єктів супроводжується викидами токсичних речовин…

upr1809 Управління відходами від руйнувань: проєкт Порядку нарешті розроблено

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та Міністерство розвитку громад та територій України підготували дуже потрібний підзаконний акт, який має допомогти органам місцевого та військовим адміністраціям навести лад із відходи, що утворюються внаслідок пошкодження чи знищення різних об’єктів окупантом. Так, ЕПЛ за запитом отримала проєкт Порядку поводження з відходами, що утворились у зв’язку з пошкодженням…

Факти та міфи закону “Про управління відходами”

Міф 1. Закон запровадив систему РВВ Закон запровадив розширену відповідальність виробника продукції, у результаті споживання чи використання якої утворюються відходи: упаковки; електричного та електронного обладнання; батарей та акумуляторів; транспортних засобів, знятих із експлуатації; мастил, олив, шин, текстилю. Факт: Закон України «Про управління відходами» передбачає, що розширена відповідальність виробника встановлюється законами для певних видів товарів та…

2207-1d_ Довгоочікуваний реформаторський проєкт закону «Про управління відходами” очікує політичної волі парламентарів

Доопрацьований проєкт №2207-1д має перезапустити систему поводження з відходами в Україні, яка потребує негайного реформування. Українці вже давно очікують на європейські правила гри у сміттєвому секторі. Чергова редакція допрацьованого законопроєкту хоч і містить ряд недоліків, в загальному вводить основні європейські інструменти та підходи до сфери управління відходами: принцип розширеної відповідальності виробника, припинення статусу відходів, ієрархію…

Пір’я та тельбухи довкола села. Як місцевий підприємець позбувається відходів свого бізнесу?

Село Конюшки ощасливив місцевий підприємець – відкрив цех з переробки курятини. Проте окрім обіцяних надходжень до бюджету сільської ради, жителі села почали отримувати додаткові “бонуси” від такого бізнесу – купи тваринницьких відходів в полях, на дорозі, в лісосмугах: пір’я, тельбухи та інші відходи м’ясопереробки. Деякі купи лежать просто неба, деякі захоронюються в заздалегідь викопаних ямах….

imag130619_1 Найпоширеніший гербіцид у світі може викликати рак

Гліфосат – це одна із найбільш поширених діючих речовин в Україні, ЄС та світі, яка використовується в гербіцидних препаратах для сільського господарства. В Україні зареєстровано офіційно близько 10 тис. різних препаратів. Відповідно до Державного реєстру пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, гліфосат входить до 137 препаратів із чинною реєстрацією. Гліфосат дозволений і в…

imag2612_1 П’ять сходинок управління відходами.Третя сходинка: переробка відходів (recycling)

Чи відомо вам, які підходи до управління відходами застосовуються в Європейському Союзі, й які незабаром повинні запрацювати в Україні? Практика Євросоюзу Основні кроки в порядку їхньої пріоритетності та безпечності для довкілля відображені в ієрархії поводження з відходами, що містяться в Директиві ЄС про відходи від 19 листопада 2008 року1: Запобігання. Підготовка до повторного використання. Переробка….

Аналітична записка «Поводження з небезпечними відходами в Україні»

Небезпечні відходи в Україні замість переробки потрапляють у довкілля Щороку в Україні утворюється близько 600 тис. тонн небезпечних відходів. До них відносяться відпрацьовані люмінесцентні лампи, моторні масла, акумуляторні батареї, непридатні та протерміновані пестициди, тара з-під пестицидів, медичні відходи та інші. В європейських країнах ці відходи безпечно збирають, переробляють, знешкоджують та утилізують безпечно для довкілля і…

Аналітична записка «Безконтрольне використання пестицидів в Україні»

В Україні за 2016-2017 роки зареєстровано 1092 пестициди. Проте використання жодного з них не контролюється на державному рівні1. В Україні агропідприємства використовують пестициди для боротьби з різного роду шкідниками – бур’янами, комахами, гризунами, бактеріями. За даними, які знаходяться у відкритому доступі на сайті Мінприроди, впродовж 2016-2017 роки в Україні зареєстровано 1092 дозволених до використання пестициди…

Cторінка 1 із 3