а/с 316, м. Львів, 79000

+380 32 225 76 82

office@epl.org.ua

Міжнародні договори

Результати рішення Європейського Суду з прав людини у справі Дубецька та інші проти України

У справі Дубецька та інші проти України (2011) ЄСПЛ встановив порушення статті 8 і тим самим зобов’язав український уряд вжити належних заходів для виправлення конкретної ситуації заявників і присудив заявникам суму на відшкодування моральної шкоди у повному заявленому розмірі. Суд підтвердив, що обов’язок держави забезпечити виконання остаточного рішення щодо сім’ї Дубецька-Найда (щоб їх переселили) не…

Rio+20

EPL’s PETITION with regard to the position of Ukraine on the UN Conference of sustainable development (Rio-de-Janeiro, June 2012)

The “Environment for Europe” Process

The “Environment for Europe” process started with the first Pan-European Conference of Ministers of the Environment at Dobris Castle in June 1991. The Minister of the Environment of the former Czechoslovakia, the late Josef Vavroucek, invited the Ministers of the Environment of the United Nations Economic Commission for Europe (UN/ECE) and the Organization for Economic…

Конвенція Еспо

Представляючи європейський ЕКО Форум (коаліцій неурядових екологічних організацій Європи) юристи ЕПЛ брали участь в розробці Протоколу зі стратегічної екологічної оцінки до конвенції Еспо. Метою нашої участі було, в першу чергу, забезпечити відображення інтересів громадськості у Протоколі і, зокрема, включення відповідних положень щодо участі громадськості у процесі проведення стратегічної екологічної оцінки (оцінки впливу на довкілля планів…

СЕО протокол

Визнаючи необхідність зміцнення міжнародного співробітництва в галузі оцінки транскордонного впливу на довкілля та здоров’я, держави Центральної та Східної Європи підписали Протокол про стратегічну екологічну оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті до Конвенції Еспо. Метою протоколу є забезпечення високого рівня охорони навколишнього середовища, включаючи здоров’я населення, шляхом встановлення чітких, відкритих і ефективних процедур стратегічної…

Справа “Грімковська проти України”. Повний текст рішення українською мовою

РАДА ЄВРОПИ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ П’ята секція РІШЕННЯ Справа “Гримковська проти України” (Заява N 38182/03) Страсбург, 21 липня 2011 року ОСТАТОЧНЕ 21 жовтня 2011 року Офіційний переклад. Це рішення стало остаточним відповідно до пункту 2 статті 44 Конвенції. Воно може підлягати редакційним виправленням. У справі “Гримковська проти України” Європейський суд з прав людини…

Справа “Грімковська проти України”. Стислий виклад остаточного рішення

СПРАВА “ГРИМКОВСЬКА ПРОТИ УКРАЇНИ” ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ СПРАВА “ГРИМКОВСЬКА ПРОТИ УКРАЇНИ” (CASE  OF GRIMKOVSKAYA v. UKRAINE) Заява №38182/03 Стислий виклад остаточного рішення від 21 липня 2011 року Заявниця разом з батьками та неповнолітнім сином проживає у власному будинку по вулиці Ч., яка знаходиться в жилому районі м. Краснодон. У 1998 році було вирішено,…

Комюніке Секретаря Європейського суду з прав людини стосовно рішення у справі «Дубецька та інші проти України»

Реферативний переклад Ключовий висновок: Дві українські родини зазнають шкоди від промислового забруднення, а органи влади не змогли знайти вирішення цієї ситуації, тим самим порушивши їхнє право на повагу до приватного та сімейного життя. У рішенні, ухваленому 10 лютого 2011 року у справі «Дубецька та інші проти України», Європейський суд з прав людини (далі – Суд)…

СПРАВА “ДУБЕЦЬКА ТА ІНШІ ПРОТИ УКРАЇНИ”. Повний текст рішення українською мовою

РАДА ЄВРОПИ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ П’ята секція РІШЕННЯ Справа “Дубецька та інші проти України” В текст було внесено зміни 2 травня та 18 жовтня 2011 року відповідно до правила 81 Регламенту Суду (Заява N 30499/03) Страсбург, 10 лютого 2011 року ОСТАТОЧНЕ 10 травня 2011 року Офіційний переклад. Це рішення набуло статусу остаточного відповідно…

СПРАВА “ДУБЕЦЬКА ТА ІНШІ ПРОТИ УКРАЇНИ”. Стислий виклад остаточного рішення

[Повний текст рішення доступний англійською мовою на англомовній сторінці веб-сайту ЕПЛ] ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ СПРАВА “ ДУБЕЦЬКА ТА ІНШІ ПРОТИ УКРАЇНИ ” (CASE OF DUBETSKA AND OTHERS v. UKRAINE) Заява №30499/03 Стислий виклад остаточного рішення від 10 лютого 2011 року Будинки заявників розташовані у присілку Вільшина, с. Сілець, Сокальського району, Львівської області, недалеко…

Чи можуть громадські організації скаржитися до Європейського суду з прав людини і з яких приводів

У 1997 році Україна ратифікувала Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод (Європейська конвенція). Ставши Стороною цього міжнародного договору, Україна не лише взяла на себе зобов’язання  гарантувати додержання прав людини, а й погодилася на обов’язкову юрисдикцію Європейського суду з прав людини. Так, із 1997 року особам було надано право звертатися за захистом до Європейського…

Спір Аргентини і Уругвая з практики Міжнародного суду ООН та його роль у міжнародному праві

Аліна Самура, спеціаліст з міжнародних питань ЕПЛ У даній статті автор проаналізує рішення, прийняте 20 квітня 2010 року Міжнародним судом ООН у справі щодо целюлозних заводів на річці Уругвай. Даний спір відноситься до транскордонних екологічних спорів і стосується видачі Уругвая дозвоів на будівництво двох целюлозних заводів на річці, котра демаркує кордон між Аргентиною і Уругваєм….

Cторінка 1 із 2