а/с 316, м. Львів, 79000

+380 32 225 76 82

office@epl.org.ua

Зелені насадження

Пам’ятка для захисника життя зелених легенів міста

Останнім часом все частіше кожен із нас стає свідком масової рубки дерев у скверах, парках, алеях. Зелені насадження зникають у наших містах зі швидкістю світла, а на їхньому місці виростають височезні будівлі. Повітря стає все більш забрудненим, кисню все менше, а влітку немає, де сховатись від спеки. Небайдужі люди повідомляють контролюючі органи про рубки дерев…

Правове регулювання спалювання сухої рослинності та листя

Чи дозволяється спалювати суху рослинність? З настанням осені міста та райони потерпають від диму та вогнищ. Спалення листя вже стало невід’ємною ознакою цього періоду. Однак мало хто знає, що такі дії заборонені чинним законодавством, оскільки наносять значну шкоду довкіллю. Нижче розглянемо основні екологічні та правові наслідки випалювання сухої рослинності. Екологічні наслідки випалювання сухої рослинності. Випалювання…

Порядок зрізання дерев та видалення інших зелених насаджень на території міст, сіл, селищ

Все частіше й частіше до ЕПЛ звертаються мешканці різних населених пунктів з проханням надати правову оцінку діям комунальних служб чи невідомих осіб, які проводять роботи із зрізання дерев біля їхніх будинків.Часто виникають питання, якими нормативно-правовими актами врегульовано порядок зрізання зелених насаджень, як з’ясувати законність таких робіт, якими документами це підтверджується, до яких органів можна оскаржити…

Інвентаризація зелених насаджень

Відповідно до вимог Положення про державну систему моніторингу довкілля, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.98 № 391, та з метою охорони і збереження зелених насаджень у містах та інших населених пунктах, їх утримання у здоровому і упорядкованому стані, створення бази даних для розроблення програм будівництва, відновлення та експлуатації об’єктів зеленого господарства, Державним комітетом будівництва,…

Обрізування зелених насаджень

Правове регулювання обрізування зелених насаджень Відповідно до Правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України, затверджених Наказом Держжитлокомунгоспу України від 29 червня 1994 року №70, для утримання в належному стані, створення та формування високодекоративних і ефективних в екологічному відношенні, стійких до несприятливих умов навколишнього природного середовища дерев і чагарників протягом усього року проводяться…

Знесення зелених насаджень

Правове регулювання знесення зелених насаджень Питання утримання зелених насаджень регулюється Правилами утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України, затверджених Наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 29 червня 1994 р. №70. Знесення та пересадка дерев, чагарників, газонів, квітників (далі – зелені насадження) може здійснюватись лише при наявності спеціального дозволу (ордера). Ордер видається…

Спалювання листя

Питання можливості спалювання опалого листя врегульоване у чинному законодавстві України. Так, пункти 3.6 та 6.4.2 Правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України, затверджених Наказом державного комітету по житлово-комунальному господарству від 29 липня 1994 року № 70 категорично забороняють спалювати листя на території зелених насаджень. Подібну за змістом норму містить стаття 27 Закону…

Діяльність, заборонена на території зелених насаджень

Відповідно до “Правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів” до зелених насаджень міст та населених пунктів належать: Зелені насадження загального користування – міські та районні парки; парки культури і відпочинку, сади житлових районів і груп житлових будинків, сквери, бульвари, набережні, лісопарки, лугопарки, гідропарки та інші; Зелені насадження обмеженого користування – насадження на територіях…

Cторінка 1 із 1