а/с 316, м. Львів, 79000

+380 32 225 76 82

office@epl.org.ua

ЕПЛ: анонси та події

15 квітня 2025 Європа на крок ближче до криміналізації екоциду

10 квітня 2025 року Парламентська асамблея Ради Європи (далі – ПАРЄ) затвердила свою Позицію 305 (2025) (далі – Позиція), яка підтримує проєкт Конвенції про захист довкілля через кримінальне право (далі – Конвенція). Відповідна Позиція отримала 79 голосів підтримки учасників голосування, 11 проголосували проти, один утримався. Із повним текстом Позиції ПАРЄ можна ознайомитись за посиланням: https://surl.li/ymhcgo….

Читати
15 квітня 2025 Туреччина на шляху до криміналізації екоциду: міжпартійна підтримка зростає

У Туреччині дедалі активніше лунають заклики до запровадження кримінальної відповідальності за екоцид. Останнім часом спостерігається зростання як політичної, так і громадської підтримки цієї ініціативи, що свідчить про наростаюче усвідомлення екологічних ризиків та необхідності реформ. У листопаді 2023 року громадська петиція щодо ухвалення кримінального закону про екоцид здобула підтримку з боку Республіканської народної партії (далі –…

Читати
10 квітня 2025 Чи готові ліцензіати допускати громадськість до місць провадження ліцензійної діяльності?

Випадки неналежного управління небезпечними відходами продовжують мати місце навіть серед ліцензіатів, що отримали ліцензію за новими правилами після вступу у силу Закону України «Про управління відходами». Після вступу у силу Закону України «Про управління відходами» видача таких ліцензій почала здійснюватися за новими вимогами із проведенням передліцензійної перевірки наявності матеріально-технічної бази для управління з небезпечними відходами….

Читати
9 квітня 2025 Екоревізор січень – березень

Постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження форми та вимог до змісту висновків щодо видачі інтегрованого довкіллєвого дозволу (внесення змін до нього)” № 7 від 07.01.2025 року У січні 2025 року Кабінет Міністрів України почав затверджувати підзаконні нормативно-правові акти на виконання Закону України “Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення”. Першими стали Вимоги до змісту висновків…

Читати
8 квітня 2025 Платформа зеленого відновлення України: від декларацій до дій

Відбулася перша зустріч зацікавлених сторін Платформи зеленого відновлення України. Дана Платформа була створена під егідою Екологічної програми Організації Об’єднаних Націй (UNEP) за ініціативи Міндовкілля України у червні минулого року на Українській конференції з відновлення в Берліні. Платформа пройшла перші складні кроки розробки концепції, статуту, механізмів функціонування. На першій зустрічі зацікавлених сторін старший програмний спеціаліст Офісу…

Читати
8 квітня 2025  Верховний Суд підтвердив правомірність стягнення коштів за порушення законодавства у сфері охорони атмосферного повітря ПАТ “Запоріжсталь

У даному правовому дослідженні аналізується рішення касаційного суду за касаційною скаргою Публічного акціонерного товариства “Запорізький металургійний комбінат “Запоріжсталь” на рішення Господарського суду Дніпропетровської області та постанову Центрального апеляційного господарського суду про стягнення безпідставно набутих коштів унаслідок порушення норм викидів забруднюючих речовин в атмосферу. Деталі: Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду розглянув у…

Читати
Переглянути всі анонси та події

Еконовини

Переглянути екологічні новини

Екоаналітика

im160425_1
Реформа системи збереження біорізноманіття: Україна на шляху до ЄС

Аналітичний документ присвячено аналізу нормативно-правових, інституційних та фінансових засад збереження біорізноманіття в Україні в контексті узгодження екологічного законодавства України та ЄС. Основна увага зосереджена на транспозиції та впровадженні вимог Пташиної та Оселищної директив ЄС, на перспективі конвертації Смарагдової мережі України в мережу Natura 2000 після вступу України до ЄС. У аналітичному документі виявлено ключові проблеми…

Читати
pace1504
Європа на крок ближче до криміналізації екоциду

10 квітня 2025 року Парламентська асамблея Ради Європи (далі – ПАРЄ) затвердила свою Позицію 305 (2025) (далі – Позиція), яка підтримує проєкт Конвенції про захист довкілля через кримінальне право (далі – Конвенція). Відповідна Позиція отримала 79 голосів підтримки учасників голосування, 11 проголосували проти, один утримався. Із повним текстом Позиції ПАРЄ можна ознайомитись за посиланням: https://surl.li/ymhcgo….

Читати

Про нас

ЕПЛ – правозахисна організація, яка з 1994 року відстоює екологічні права, здійснює діяльність в сфері охорони довкілля, підтримання, відновлення та покращення його стану та надає правову допомогу в захисті інших, насамперед дотичних до екологічних прав людини.

Читати

ЕПЛ є членом:

Оновлені документи на сайті ЕПЛ

11 квітня 2025 Відшкодування РФ близько 5 млрд шкоди, завданої НПП «Камянська Січ»

Справа: про стягнення з Російської Федерації в особі Міністерства закордонних справ Російської Федерації на користь держави Україна в дохід Державного бюджету України шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу НПП «Кам’янська Січ» внаслідок збройної агресії, в сумі 4 921 190 250 грн. 15 коп. Регіон: Україна, Херсонська обл. Суть справи: Як відомо, 24.02.2022 року Російська Федерація розпочала…

Читати
11 квітня 2025 ОСКАРЖЕННЯ ЗМЕНШЕННЯ СЗЗ ПТАХОФЕРМИ НА 1 МЛН. КУРЕЙ БРОЙЛЕРІВ

Справа: про визнання протиправним та скасування висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи. Регіон: Україна, Львівська обл. Суть справи:  За межами с. Лани, поблизу житлових будинків місцевих мешканців планується будівництво птахофабрики потужністю 1 млн. курей блойлерів. 20.10.2023 року рішенням № 170 виконавчий комітет Бібрської міської ради рекомендував для оприлюднення та винесення на громадське обговорення Детальний план території та…

Читати
5 березня 2025 Застосування Європейської конвенції з прав людини для захисту еко- логічних прав та довкілля

Посібник становить собою друге видання аналітичного огляду практики Європейського суду з прав людини у справах, що стосуються довкілля. Автори аналізують судові рішення за окремими статтями Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, зміст яких ЄСПЛ креативно тлумачить задля поширення на ситуації, коли несприятливі фактори довкілля спричинили порушення конвенційних прав, чи коли такі права були…

Читати
27 лютого 2025 Стан фіксації шкоди, завданої об’єктам ПЗФ, наближеним до лінії фронту

ЕПЛ проаналізувала результатами роботи комісій з фіксації збитків, завданих об’єктам природно-заповідного фонду, в тих областях, по території яких проходить лінія фронту, та тих, які межують з прифронтовими і зазнають постійних обстрілів. Отож нижче розглянемо результати роботи комісій у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській, Донецькій, Луганській та Харківській областях. Як зазначає Управління екології та природних ресурсів Миколаївської…

Читати

Ми в соціальних мережах:

Міжнародна благодійна організація "Екологія-Право-Людина" (колишній БФ "Екоправо-Львів") – міжнародна благодійна неурядова організація, заснована у 1994 році з метою надання допомоги у захисті екологічних прав фізичним та юридичним особам, сприяння розвитку природоохоронної справи, екологічної освіти, науки та культури.

Календар створення організації

  • 1994 р.
    24 березня – заснування Благодійного фонду «Екоправо – Львів».
    clinic5
  • 1994 р.
    14 жовтня – створення “Центру громадської екологічної адвокатури” спільно з АBA/CEELI.
  • 1994 р.
    1994

    -Заснування еколого-правової бібліотеки БФ «Екоправо-Львів».

    -Конференція Асоціації екологічного права Східної Європи та СНД.

    -Конференція Всесвітнього альянсу екологічного права.

  • 1995 р.
    1995

    – Червень – Заснування періодичного видання “Вісник екологічної адвокатури”.

    – Організація штаб-квартири “Міжнародного альянсу екологічного права в Україні” на базі БФ «Екоправо-Львів».

  • 1998 р.
    1998

    Участь у процесі підписання, ратифікації та імплементації Оргуської конвенції а рмаках загальноєвропейського проекту “Двері в демократію”.

  • 2001 р.
    ЕПЛ стала штаб-квартирою Асоціації Гута.
  • 2002 р.
    2002

    – Заснування першої в Україні юридичної клініки екологічного права, для підготовки юристів-практиків.

    – Обрання президента ЕПЛ віце головою Комітету з дотримання “Конвенції можливості доступу до інформації, участі громадськості та доступу до правосуддя з питань, що стосуються довкілля”.

    – Початок впровадження Оргуської конвенції в Україні.

  • 2003 р.
    2003

    – Проведення симпозіум для суддів Центральної та Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії.

    – Організація зустрічі Керівного комітету комісії екологічного права МСОП.

    – Проект “Сприяння адаптації екологічного права ЄС в Україні”.

  • 2003 р.
    2003

    – Присвоєння звання ”Центр правової досконалості” ЕПЛ, Міжнародним Союзом Охорони Природи (МСОП).

    – Налагодження співпраці з Секретаріатами Конвенції Еспо, Рамсарської, Дунайської, Боннської конвенцій та Рамкової конвенції ООН про зміну клімату з метою збереження біорізноманіття.

  • 2004 р.
    2004

    – Проект “Розвиток центру екологічної адвокатури”.

    – Проект “Аналіз можливостей реалізації програми оцінювання екологічної діяльності та оприлюднення інформації”.

  • 2004 р.
    2004

    – Розпочата підтримка Центру громадської екологічної адвокатури фондом DOEN.

    – Розпочата інституційна підтримка фонду Чарльза Стюарта Мотта.

  • 2005 р.
    2005

    – 25 листопада перейменування БФ «Екоправо – Львів» на МБО «Екологія – Право – Людина» (ЕПЛ).

    – Проект ”Обстоювання доступу до екологічної інформації”.

  • 2006 р.
    2006

    Представник ЕПЛ отримав екологічну премію Голдмана за стратегічну справу організації «Дунай – Чорне море».

  • 2007 р.
    2007

    – Проект “Санітарно-захисні зони, ядерна безпека і зміна клімату” за підтримки Сігрід Раузінг Траст

    – Проект “Доступ до екологічної інформації в Україні: досвід неурядових організацій та державних органів”.

  • 2007 р.
    2007

    – Проект “Зміцнення участі громадськості в екологічних справах шляхом ведення стратегічних судових справ”.

    – Проект “Покращення доступу до правосуддя в екологічних справах шляхом громадського моніторингу судів”.

  • 2008 р.
    2008

    – Заснування журналу «Екологія. Право. Людина».

    – Проект “Утилізація токсичних пестицидів на території Львівської області в басейнах транскордонних рік Сан та Західний Буг”.

  • 2009 р.

    – Проект “Громадський моніторинг судових справ, які стосуються екологічних прав людей, у Львівській та Тернопільській областях”.

    – Проект “Нові правові інструменти для контролю над викидами забруднюючих речовин”.

  • 2009 р.
    2009

    – Проект “Стимулювання реалізації права на доступ до інформації, якою володіє держава”.

    – Розпочата підтримка ЕПЛ Інститутом відкритого суспільства (Будапешт)

  • 2010 р.
    2010

    – Проект “Покращення доступу до екологічної інформації шляхом стимулювання відкритості відповідних державних органів”.

    – Проект “Стимулювання української громадськості до участі у реалізації Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону”.

  • 2010 р.
    2010

    – Виграш судової справи в Європейському суді з прав людини.

    – Проект “Правовий захист екологічних прав громадян”.

    – Вхід в Робочу групу «Енвінт» та РГ3 Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

  • 2011 р.
    2011

    – Проект “Інформування та активізація участі громадськості у формуванні Національного плану дій щодо Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону”.

    – Проект “Покращення правових передумов та активізація громадськості для захисту екологічних прав громадян”.

  • 2011 р.
    2011

    – Проект “Створення передумов для ефективного застосування Закону України «Про доступ до публічної інформації» у сфері охорони довкілля”.

    – Проект “Участь громадськості і прозорість у питаннях ядерної безпеки”.

  • 2011 р.
    2011

    – Вступ у Всесвітню кліматичну мережу (CAN).

    – Вступ у ANPED.

    – Вступ у мережу Ініціативи доступу до інформації (TAI).

  • 2012 р.
    2012

    Координування написання Щорічної доповіді «Громадська оцінка екологічної національної політики» за 2003-2012-ті роки

  • 2013 р.
    2013

    – Набуття членства в Академії екологічного права Міжнародного союзу охорони природи.

    – Проект “Обстоювання європейських стандартів оцінки впливу на навколишнє природне середовище в Україні”.

  • 2013 р.
    2013

    – Проект “Покращення регулювання екологічної складової регіональних програм у Львівській області”.

    – Підпис угоди зі Шведською агенцією з міжнародного розвитку для підвищення організаційної спроможності ЕПЛ та надання підтримки організації.

  • 2013 р.
    2013

    – Проект з розвитку стратегічного судового захисту в Україні.

    – Заснування Екоправової Національної Платформи.

    – Проект “Зміцнення демократії участі для ефективної охорони довкілля”.

    – Створення мережі центрів безкоштовної еколого-правової допомоги в Україні.

  • 2014 р.
    2014

    – Відкриття офісу в Києві.

    – Міжнародний симпозіум “Права людини та довкілля в новій Україні: в честь професора Світлани Кравченко”.

    – Відкриття екологічної клініки для студентів-екологів.

  • 2014 р.
    2014

    – Розробка першої версії інформаційно-аналітичної системи екологічної інформації.

    – Вступ до Європейського екологічного бюро (EEB).

  • 2015 р.
    2015

    – Початок реалізації проектів за фінансової підтримки FOSI, TTF, USAID.

    – Відродження Асоціації юристів – екологів Центрально-Східної Європи та Кавказу “Гута”.

  • 2015 р.
    2015

    – Розробка курсу із захисту екологічних прав для суддів.

    – Створення on-line еколого-правової бібліотеки.

    – Співавторство проекту Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

  • 2016 р.
    Розробка on-line курсу з міжнародного екологічного права.
  • 2017 р.
    Створення Українського центру екологічної політики та дії