Із 28 країн ЄС – 12 мають окреме міністерство для довкілля. Це – Болгарія, Естонія, Італія, Литва, Німеччина, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Чехія, Швеція.
Ще 11 країн мають міністерство довкілля, поєднане зі сталим розвитком, зміною клімату, енергетикою, сільським господарством, просторовим плануванням, ядерною безпекою тощо, але пріоритетом все одно залишається довкілля. Адже, якщо проаналізувати їхню мету створення, місію, цілі, коаліційні угоди, то стає зрозумілим, що таке поєднання було зроблено з метою екологізувати інші галузі. Тому довкіллєва складова є наскрізною та пріоритетною. Це Австрія, Бельгія, Велика Британія, Данія, Ірландія, Іспанія, Кіпр, Мальта, Латвія, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Франція, Хорватія.
У 7 країнах енергетика поєднується з довкіллям, однак переважно енергетика додається до повноважень довкіллєвих відомств і в більшості в контексті змін клімату та екологізації. При цьому екологічні повноваження не скорочуються, а навпаки. Також часто економічний блок у сфері енергетики передають у відання міністерств економіки, а те, що стосується клімату, скорочення викидів, альтернативних джерел, долучають до довкіллєвих відомств.
Тільки 1 країна поєднала довкілля із сільським господарством, та віддала пріоритет не довкіллю. Це Угорщина.
У 2007 році лідери ЄС схвалили комплексний підхід до кліматичної та енергетичної політики, спрямований на боротьбу зі зміною клімату та підвищення енергетичної безпеки [1]. Тому на виконання цього довкіллєва частина енергетики додавалася до повноважень інших відомств, а не навпаки!
Збірка посилань на вебсайти органів влади країн ЄС, що опікуються питаннями захисту довкілля – http://bit.ly/2ZCxcob
(натисніть на назву країни)
УТОЧНЕННЯ! У Франції – Міністерство екологічної та солідарної трансформації або Міністерство солідарного екологічного переходу.