Останні дні соцмережі та ЗМІ заполонило відео з Одеського дельфінарію «Немо», де під час шоу народила самка дельфіна-афаліна. Багато глядачів вподобали це дійство. Звичайно, народження рідкісного виду тварини – це неабияка радість. Проте чи є користь від народження в неволі для самих дельфінів?
Перш за все, дельфін народжується у неприродніх для нього умовах: у воді, яка є далекою за своїми характеристиками від природної морської води, у неприродному освітленні та оточенні. А все, що на нього чекає – це не відкриті простори Чорного моря, а хлорований басейн, морожена риба, шум та галас відвідувачів, трюки за їжу тощо.
Крім того, дельфіни афаліни є червонокнижним рідкісним видом1. Це означає, що будь-яке використання цього виду повинне сприяти його відтворенню у природніх умовах2. Але народження та використання дельфінів в неволі, зокрема дельфінаріями, жодним чином не впливає на відтворення їхньої популяції на волі.
Відвідуючи дельфінарії чи милучуюсь схожими фото та відеоматеріалами глядачі повинні розуміти, що стоїть за цією картинкою та яка її ціна. Адже поки одні насолоджуються шоу, тварини страждають, а екосистема зазнає втрат заради заробітку окремих людей.
Перед тим, як відвідувати дельфінарії та інші заходи, де експлуатують тварин, уявіть себе на їхньому місці – довічно ув’язненим, обмеженим у рухах та зобов’язаним виконувати трюки, якого карають недогодовуванням або фізичним покаранням за невиконання вказівок інших.
Будьте гуманними, не відвідуйте дельфінарії та інші заклади, де утримують тварин в неволі, не фінансуйте незаконну діяльність та жорстоке поводження з тваринами! Не ставайте причиною зникнення тварин!
Наші контакти:
+380 32 225 76 82
office@epl.org.ua
1Червона книга України, http://redbook-ua.org/item/tursiops-truncatus-montagu/
2 ЗУ «Про Червону книгу України», http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/3055-14