У листопаді 2016 року на круглому столі «Стале лісівництво як шлях подолання корупції в лісовій галузі», організованому ЕПЛ, представники ВО «Укрдержліспроект», як розробники матеріалів лісовпорядкування, повідомили, що плани лісонасаджень та таксаційні матеріали не відносяться до інформації «для службового користування» і ВО «Укрдержліспроект» не проти, аби лісгоспи надавали цю інформацію громадськості.
Цю ж позиції лісовпорядники підтвердили у відповіді на лист народного депутата Остапа Єднака.
Більше того, керівництво Державного агентства лісових ресурсів, звернулось до ВО «Укрдержліспроект» з проханням оприлюднити плани лісонасаджень для оприлюднення на своєму сайті.
А Міністерство екології та природних ресурсів України пішло далі, і зобов’язало підпорядковані йому установи природно-заповідного фонду оприлюднити плани лісонасаджень на своїх сайтах, що і було зроблено. Наприклад так виглядають фрагменти плану лісонасаджень та таксаційного опису Мезинського НПП на їх офіційному сайті.
У таксаційних описах та планах лісонасаджень знаходиться інформація про розташування, віковий та породний склад лісових ділянок. Доступ до цієї інформації є важливим для природоохоронних НУО, науковців, громадських активістів та всіх інших, хто цікавиться лісовою темою.
Для прикладу, в Польщі вже давно існує єдина геоінформаційна система, де можна отримати вичерпну інформацію по кожній лісовій ділянці.
Натомість в Україні, і окремі лісові господарства, і обласні управління лісового та мисливського господарства досі відмовляються відкривати доступ до матеріалів лісовпорядкування.
Зокрема, посилаючись на статус ДСК (для службового користування), ЕПЛ відмовили у наданні/публікації планів лісонасаджень ДП «Гринявське лісове господарство», Київське обласне управління лісового та мисливського господарство, Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства.
На думку ЕПЛ, це черговий раз свідчить, що лісівники у своїй більшості не бажають йти на контакт із громадськістю і хочуть надалі приховувати важливу екологічну інформацію.
ЕПЛ звернулось до Державного агентства лісових ресурсів України з проханням розіслати на всі підпорядковані йому підприємства листи з роз’ясненням, що плани лісонасаджень та таксаційні описи не є інформацією для службового користування, і що вони повинні надаватися на вимогу громадськості.
За додатковою інформацією звертайтеся:
Петро Тєстов, еколог ЕПЛ
Email: petro.testov@gmail.com
Тел.: (032) 225 – 76 -82; (068) 934 – 95 – 74