Умови утримання тварин в неволі повинні відповідати біологічним, видовим та індивідуальним особливостям тварин. Такі умови повинні задовольняти природні потреби тварин в їжі, воді, сні, рухах, контактах із собі подібними, у природній активності тощо. Утримання тварин без забезпечення таких умов забороняється1 та є жорстоким поводженням з тваринами2.
На волі дельфіни пропливають 100-160 км за день та пірнають на глибину до 200 метрів3, розвивають швидкість 35 км/год4 і більше. Дельфіни живуть групами та мають міцну соціальну структуру5. Ці морські ссавці харчуються рибою, молюсками та ракоподібними і є активними мисливцями6.
Жоден з українських дельфінаріїв не може забезпечити умови утримання дельфінів та інших морських ссавців, які б максимально були наближені до природніх умов. У дельфінаріях тварин утримують у штучно підсоленій воді, дельфіни обмежені у виборі їжі та контакті з іншими видами тварин, вони обмежені у рухах, а їхня соціальна структура – порушена. Окрім того, тварин понаднормово використовують у шоу-виставах, утримують у затісних басейнах. Усі ці фактори призводять до страждань та впливають на скорочення тривалості життя дельфінів7.
Утримання дельфінів в неволі – це яскравий приклад жорстокого поводження з тваринами.
Відвідуючи дельфінарії Ви фінансуєте утримання тварин в неволі без належних умов та стаєте співучасниками жорстокого поводження з тваринами. Ціною розваги людей є страждання та зменшення кількості дельфінів, які ітак є рідкісними видами8.
Будьте гуманними, не відвідуйте дельфінарії та інші заклади, де утримують тварин в неволі, не фінансуйте жорстоке поводження з тваринами!
Наші контакти:
+380 32 225 76 82
1 Ч.ч. 1, 2 ст. 7 та ч.ч. 1,2 ст. 8 ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження», http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/3447-15
2 Абз. 11 ст. 1 ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження», http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/3447-15