У Львівській міській раді 5 квітня 2017 року відбулося засідання черговий раз створеної робочої комісії, яка покликана збудувати місток довіри з мешканцями Малехова. До робочої комісії залучено представників громадських організацій, депутатів та представників департаментів Львівської міської ради.
На засіданні мером міста наголошено, що у Львові назріла сміттєва криза, сміттєві контейнери переповнені, міста один за одним відмовляються приймати побутові відходи Львова.
Андрій Садовий наголосив, що на сьогодні вкрай необхідно виділити Малеховом земельну ділянку для будівництва дамби вздовж озер з фільтратами.
Заступник міського голови Сергій Бабак зазначив, що Львівською міською радою ведеться пошук систем очищення фільтратів як в Україні, так і за кордоном, але на жаль на сьогодні ще не знайдено вирішення даної проблеми.
Також заступник міського голови повідомив, що фільтрат, який утворюється на Грибовицькому сміттєзвалищі скидається на очисні споруди. І знову Львівська міська рада скидає не очищений фільтрат на міські очисні споруди з показниками, які в тисячі разів перевищують норми приймання стічних вод в міську каналізацію. А якими нормами керується ЛМКП «Львівводоканал», приймаючи не очищений фільтрат.
Замість того, щоб встановити систему зворотного осмосу з потужністю очищення фільтрату 120 м3/добу, запобігти витіканню та прориву дамби Львівській міській раді терміново потрібна ділянка для будівництва дамби. В першу чергу, щоб запобігти аварійній ситуації, коли почнуться інтенсивні дощі, щоб уникнути переливів необхідно ліквідовувати джерело забруднення: очищати фільтрат та скидати на очисні споруди, а не акцентувати увагу на земельній ділянці.
Одне з польських підприємств пропонувало встановлення станції очищення фільтрату за 1 млн. злотих. В той час, як міська владу шукає «золоті» по вартості очисні споруди або на сьогодні взагалі нехтує чинним законодавством та без очищення направляє фільтрат на ледь працюючі очисні споруди міста.
Звичайно, паралельно потрібно відводити земельну ділянку. Мешканці Малехова розуміють добре ситуацію і те, що потрібна земельна ділянка для дамби. Але мешканці не погодяться, щоб земельна ділянка використовувалася під захоронення сміття.
За десять місяців від трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі міська влада на крок вперед не поступилася з вирішення сміттєвої проблеми Львова. Громада ще більше зневірилася у діях чиновників.
Тож лише прозорі зрозумілі дії Львівської міської ради можуть сформувати довіру громади та всебічне сприяння вирішенню проблеми.