Старі-нові правила поводження з відходами
Під час карантину на Львівщині КП «Львівспецкомунтранс» закликає мешканців міста дотримуватись нескладних правил поводження з відходами, а саме: мінімізувати кількість щоденних відходів; намагатися утилізувати органіку; папір, картон та пластик, перш ніж викинути у контейнер, потрібно стиснути, щоб зменшити об’єм сміття. У «Львівспецкомунтранс» нагадують, що пет-пляшки (пляшки з-під напоїв, води, пива) необхідно викидати в окремий призначений для цього контейнер, попередньо стиснувши. Читати далі…
Робота у звичному режимі + дезінфекція
Не зважаючи на запровадження в державі та Львові жорстких обмежувальних заходів у період карантину, служби, які займаються збором та вивозом відходів працюють у звичному режимі й дезінфікують контейнери та транспорт.
Під час карантину один з операторів ринку компанія «ГрінЕра Україна» забезпечує безперебійний вивіз відходів з усіх майданчиків, які обслуговує у Львові. Забір та вивезення сміття з міста відбувається згідно з графіками. Також компанія проводить дезінфекцію контейнерів та майданчиків для відходів. Щоночі компанія дезінфікує 10-15 об’єктів інфраструктури, які обслуговує в місті.
Чи безпечний львівський органічний компост?
В ЛКП «Зелене місто» перевірили зібраний компост на вміст шкідливих речовин і зокрема важких металів. Аналіз цього компосту проводила агрохімічна лабораторія ПП «Західний Буг». Дослідження не показало жодних відхилень від норми. Компост зберігають у спеціальних контейнерах на вул. Пластовій, 13. Отримують його із садових та харчових відходів, а також із мулу стічних вод із очисних споруд Львова. У спеціальних ємностях підтримують необхідну температуру. У кожній із них може вміститися до 10 тонн відходів. Добриво, яке там утворюється, використовуватимуть для зелених насаджень міста.
Місто фінансово підтримуватиме проєкти у галузі «Поводження з відходами»
Місто інвестує понад 168 тис. грн на дофінансування еко-ініціатив. Такі рішення було ухвалено на засіданні виконавчого комітету. Очікується, що кошти зокрема надійдуть на реалізацію ініціатив щодо літнього екологічного дитячого табору у ботанічному саду ЛНУ ім. І. Франка та для інформаційно-просвітницької кампанії «Без пластику».
Почалася переробка першої партії відпрацьованих батарейок з України!
Ініціатива «Батарейки, здавайтеся» відзвітувала про початок утилізації відпрацьованих батарейок з України на румунському підприємстві GreenWEEE. «Ми дякуємо всім тим людям і компаніям, які навіть в часи найскладніших етапів і перешкод – підтримували проєкт та вірили в результат, – відзначають активісти. – Наш досвід доводить: складнощів не буває лише у тих, хто нічого не робить, але якщо стояти до кінця – можливо все».
Пристрій для пресування пластикових пляшок для львівських ОСББ
Про цікавий винахід інформує ЛКП “Львівспецкомунтранс” – ручний пристрій для пресування всіх видів ПЕТ- пляшок. За посиланням можна проглянути відео, як це працює. Винахідники з “Львівспецкомунтрансу” відзначають, що конструкція компактна і не займає великої площі. “Використання пресу дозволить зменшити навантаження на контейнери, адже ця фракція надзвичайно об’ємна. Переваги: при пресуванні пляшки прес зменшує її об’єм до 20%; забезпечує 80% економії простору; легко встановлюється на стіну”, – пишуть автори винаходу.
АНОНС: вебінар “Прибуток&природа: як знайти баланс?”
3-го квітня відбудеться вебінар “Прибуток&природа: як знайти баланс?” Організатори: Ekoltava та Free Svydovets. Реєстрація обов’язкова до 1 квітня включно. Участь безкоштовна. Після реєстрації на пошту надійдуть інструкції як долучитися до вебінару. Фейсбук-сторінка події.
Поширюй інформацію, а не чутки!
Поширюємо перелік посилань на першоджерела з огляду на суспільну значимість достовірної інформації про вірус.
– Міністерство охорони здоров’я України: https://moz.gov.ua
– Офіційний телеграм-канал МОЗу з оперативними новинами про коронавірус:
https://t.me/COVID19_Ukraine
– Представництво Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Україні: https://www.facebook.com/WHOUkraine
– Глобальний сайт ВООЗ: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019
– Глобальна сторінка ООН, присвячена коронавірусу: https://www.un.org/coronavirus
Ініціатива підтримується в рамках спільного проекту Уряду Швеції та ПРООН в Україні “Посилене партнерство для сталого розвитку”, що реалізовується за фінансової підтримки Уряду Швеції.