Координаційна зустріч «Роздільний збір органіки та вторсировини для сфери гостинності та торгівлі»
23 червня відбулася Координаційна зустріч «Роздільний збір органіки та вторсировини для сфери гостинності та торгівлі». Головна мета заходу – випрацювати зручну для бізнесу сфери гостинності та торгівлі систему роздільного збору органічних відходів та вторсировини у Львові.
Представниця МБО «Екологія-Право-Людина» Ганна Хомечко розповіла про модель «Нуль відходів» – в дії!», окреслила цілі бізнес-екомарафону, який має спонукати львівський бізнес активніше впроваджувати різні екологічні практики.
Ірина Миронова з Zero waste Lviv презентувала конкурс кейсів й розповіла про можливість надання безоплатних консультацій для бізнесу щодо зменшення утворення відходів та оптимізації відповідних витрат.
Хто може взяти участь у конкурсі? Львівські заклади харчування, готелі і відпочинкові комплекси, торгові мережі та заклади торгівлі. Докладніше про умови участі за посиланням.
Також під час зустрічі про свої напрацювання, досвід та плани розповіли Святослав Євтушенко, директор ЛКП «Зелене місто» та Тарас Колодій, заступник директора ТОВ «ГрінЕра».
Дякуємо всім, хто до нас долучився! Відеозапис координаційної зустрічі.
Захід відбувся в рамках проєкту, який реалізовують Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» спільно з Львівською торгово-промисловою палатою, ТОВ «ГрінЕра», ЛКП «Зелене місто», Департаментом екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації, ГО «Нуль відходів Львів». Ініціатива підтримується в рамках спільного проєкту Уряду Швеції та ПРООН в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку», що реалізовується за фінансової підтримки Уряду Швеції.
У Львові розділятимуть та перероблятимуть харчові й садові відходи. Діятиме окремий тариф
Львів переходить на роздільний збір та переробку харчових та садових відходів. Такий принцип є одним із щойно прийнятих у рамках Плану заходів «Зеленого міста». 26 червня на засіданні виконкому Львівської міськради також погодили тариф за таку послугу.
Як передає 032.ua, ЛКП «Зелене місто» встановили тариф на надання послуг перероблення роздільно зібраних харчових та садових відходів для суб’єктів господарської діяльності у розмірі 644 грн за 1 тонну відходів. Рішення набрало чинності з моменту оприлюднення. За словами директорки департаменту економічного розвитку Ірини Кулинич, Львів є першим в Україні містом, що запровадило компостування харчових та садових відходів. На місці майбутнього заводу з переробки ТПВ на Пластовій, 13 підготували першу чергу для компостування та встановили техніку.
Львів’ян закликають здавати батарейки та лампи на утилізацію: графік зупинок екобусу
Управління екології та природних ресурсів ЛМР нагадує, що ДП «Боднарівка» надає послуги зі збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації люмінесцентних та енергоощадних ламп, ртутних термометрів та батарейок. Так, мешканці можуть приносити небезпечні відходи на утилізацію у мобільні пункти збору (екобуси).
«Нагадуємо, що небезпечні відходи збираються на безоплатній основі лише від мешканців м. Львова, м. Винники, смт. Брюховичі, смт. Рудно та в безпечній тарі, у кількості: лампи — до 10 шт.; термометри — до 5 шт.; батарейки — до 10 кг», — зазначили в управлінні екології та природних ресурсів.
Графік стоянки екобуса у липні 2020 року є за посиланням.
Регіональний план управління відходами
Розпочалася процедура СЕО регіонального плану управління відходами до 2030 року у Львівській області. На сайті Департаменту екології та природних ресурсів львівської ОДА виставлена Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту «Регіональний план управління відходами Львівської області до 2030 року». Отже, зараз почалася Стратегічна екологічна оцінка проєкту РПУВ, що підготовлено ТОВ «Гафса».
Важливо зазначити, що сам проєкт РПУВ ще не обговорювався широкою громадськістю, і за інформацією департаменту (лист від 25.05.2020 року), саме на стадії СЕО буде відбуватися громадське обговорення проєкту РПУВ. Також працівники департаменту повідомили у радіоефірі на радіо в червні 2020 року про те, що проєкт РПУВ, підготовлений ТОВ «Гафса» доопрацьовано. Дане доопрацювання є наслідком рекомендацій Мінекономрозвитку територій та громад. Читати далі…
7 тонн органічних відходів! Підсумки місяця пілотного проєкту
За перший місяць пілотного проекту «ГрінЕра Україна» зібрала 7,5 тонн органічних відходів. До тестової ініціативи із роздільного збору та вивезення органічних відходів долучилися мешканці п’яти ОСББ, які обслуговує компанія у Львові. Тож найближчим часом коричневі контейнери для «зелених відходів» з’являться ще у кількох локаціях міста. «Ідея з роздільним збором органіки себе однозначно виправдала. Радіємо, що не помилилися з учасниками та можемо ствердно сказати, що мешканці цих ОСББ абсолютно готові сортувати такі відходи. І особливо приємно, що за цей місяць з кожним тижнем львів’яни все ретельніше сортували органіку. А ще забезпечить якісний компост на виході», – розповів заступник директора «ГрінЕра Україна» Тарас Колодій.
Компостувальна станція у Львові нарощує потужність
Станція компостування від ЛКП «Зелене місто», яка розташована на вул. Пластовій у Львові, встановила ще один контейнер, який знезаражує органіку. Тож відтепер можна буде обробляти на 10 тонн більше таких відходів! Докладніше…
Долучайтеся до ініціативи Plastic free July!
1 липня вчергове стартує щорічна міжнародна ініціатива, яка покликана навчити людей, бізнес та громади жити без пластику – Plastic free July. Як обіцяють українські організатори місячнику, протягом липня Ви отримаєте максимальну кількість інформації про те, як легко відмовитися від споживання одноразового пластику у бізнесі, ОТГ та містах, а також у побуті. Вас очікують челенжді, екопоради та онлайн екоаудит від наших експертів/ок. Також ви дізнаєтеся, чому одноразовий посуд не порятунок від коронавірусу.
Публікацію підготовлено в рамках проєкту, який реалізовують Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» спільно з Львівською торгово-промисловою палатою, ТОВ «ГрінЕра», ЛКП «Зелене місто», Департаментом екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації, ГО «Нуль відходів Львів». Ініціатива підтримується в рамках спільного проєкту Уряду Швеції та ПРООН в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку», що реалізовується за фінансової підтримки Уряду Швеції.