Проєкт «Нуль відходів у дії» виходить на фінішну пряму
Упродовж липня-серпня тривав збір кейсів та практик від екосвідомих бізнесів Львова. Нагадаємо, конкурс, про який оголосила МБО «Екологія-Право-Людина» спільно з партнерами, має на меті обрати найкращі практики застосування концепції «нуль відходів» серед закладів харчування, готелів та закладів торгівлі й визначити серед них кількох Еколідерів у різних номінаціях. Уже в найближчі тижні ЕПЛ проведе публічний захід й розповість про заклади харчування та заклади сфери гостинності міста, які працюють у напрямку мінімізації утворення відходів, свідомо сортують їх, роблячи таким чином свій внесок у захист довкілля від надмірного забруднення. Також розповімо про інші здобутки та складові проєкту, який ми спільно з партнерами реалізовували попередні 10 місяців. Стежте за анонсами!
Що відбувається з львівським компостом?
ЛКП «Зелене місто» передало частину компосту (загалом близько 80 тонн), виготовленого на компостувальній станції на Пластовій, 13, підприємству «Західний Буг», що займається вирощуванням польових сільсько-господарських культур. Відтак, підприємство протестує компост, використавши його як добриво для озимих культур. Раніше компанія вже проводила лабораторний аналіз міського компосту, який показав якісні показники.
Компостери для парків та громадських закладів міста
В рамках проєкту «Нуль відходів у дії» відразу кілька громадських закладів міста отримали компостери для органічних відходів. У першій половині серпня було виготовлено й доставлено 11 компостерів, а наприкінці місяця – ще 10. Компостери – кубічні за формою, розміром приблизно 1х1 метр, виготовлені з хвойних дерев. У середині є сітка – це захист від гризунів, й, аби вміст контейнерів тримався купи. Читати далі…
У Львові започаткували роздільний збір скляних відходів
У Львові розпочався роздільний збір скляних відходів. Збиратимуть їх насамперед із ресторанів та кафе, готелів та торгових точок. Йдеться про ті комерційні заклади, які виявили зацікавлення долучитися до реалізації проєкту «Нуль відходів у дії». Це один із етапів проекту, який пропагує європейську концепцію управління відходами. Важливою його складовою є технічне оснащення сектору гостинності обладнанням для поводження із відходами за принципом «zero waste».
Влада Львова затвердила стандарти зовнішнього вигляду контейнерів для збору органіки
Стандарти зовнішнього вигляду контейнерів для збору органіки затвердили у Львові. Відповідне рішення, 14 серпня, прийняв виконавчий комітет ЛМР. Ним затверджуються зразки зовнішнього вигляду контейнерів для збору органіки в коричневому кольорі та у трьох розмірах — місткістю 0,12 м3, 0,24 м3 та 1,1 м3. Передбачається, що до кінця року у всіх районах Львова будуть розміщені коричневі контейнери з відповідним маркуванням для органіки.
За цим посиланням – найпоширеніші запитання та відповіді про збір органіки у м. Львів.
Графік роботи львівського екобусу у вересні
Мобільні пункти збору відпрацьованих ламп (до 10 штук) та термометрів, що містять ртуть (до 5 штук), батарейок (максимальна вага до 10 кілограмів). Ці небезпечні відходи збираються на безоплатній основі лише від мешканців м. Львова, м. Винники, смт. Брюховичі, смт. Рудно. Графік роботи екобусу у вересні.
Майбутнє підземних контейнерів для відходів у Львові
«Підземних сміттєвих контейнерів у Львові найближчим часом побільшає. Принаймні для цього є низка позитивних зрушень. Так, маємо відразу кілька новин останніх тижнів, які суттєво актуалізували потребу міста у такій інфраструктурі». Своїм поглядом на процеси встановлення й розміщення підземних контейнерів ділиться Богдан Михалусь, засновник компанії «ГрінЕра Україна», що надає послуги зі збирання, сортування та утилізації твердих побутових відходів у Львові.
Публікацію підготовлено в рамках проєкту, який реалізовують Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» спільно з Львівською торгово-промисловою палатою, ТОВ «ГрінЕра», ЛКП «Зелене місто», Департаментом екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації, ГО «Нуль відходів Львів». Ініціатива підтримується в рамках спільного проєкту Уряду Швеції та ПРООН в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку», що реалізовується за фінансової підтримки Уряду Швеції.