В Україні діє близько 20 дельфінаріїв, які використовують дельфінів та інших морських ссавців у своїх розважальних шоу. Яка точна кількість морських ссавців перебуває у цих дельфінаріях – не відомо. Причиною цього є те, що Державна екологічна інспекція України та її територіальні органи не проводять інвентаризацію індивідуального складу морських ссавців у неволі, оскільки відсутній порядок її здійснення. Така інвентаризація дозволяла б не лише визначити кількість морських ссавців у неволі, але й встановити їхнє джерело походження, вік, подальшу долю новонароджених дельфінів тощо.
З метою розробки та прийняття положення про порядок проведення інвентаризації морських ссавців у неволі, ЕПЛ звернулася із запитом до Мінприроди від 29.07.2019 № 376. У відповідь на запит ЕПЛ Мінприроди повідомило, що не розробляло і не погоджувало акту про здійснення інвентаризації, оскільки відсутня законодавча необхідність його розроблення.
Водночас, розробка та затвердження порядку проведення інвентаризації, згідно вимог законодавства, належить до повноважень Мінприроди1. Крім того, саме Мінприроди своїм Наказом поклало обов’язок здійснення інвентаризації дельфінів на ДЕІ України та її територіальні органи2.
Сподіваємося, новостворене Міністерство енергетики та захисту довкілля має іншу позицію, і невдовзі розробить та затвердить відповідний акт про інвентаризацію морських ссавців у неволі. Про подальшу долю обліку дельфінів – читайте у наших майбутніх новинах.
Наші контакти:
Наталія Куць, аналітик, юрисконсульт ЕПЛ
natalia.kuts1@gmail.com, 0322257682
1 Абз. 3, 8 п.п. 37 п. 4 Положення про Міністерство екології та природних ресурсів України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 32 у редакції від 28.02.2019, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/32-2015-%D0%BF
2 Правила і норми утримання дельфінів в умовах неволі, затверджені Наказом Мінприроди № 622 у редакції від 20.11.2016, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0278-13