Свидовець та Боржава – одні з небагатьох частин в Українських Карпатах, яка збереглась до нашого часу у незайманому стані. Піднебесні пасма гірських хребтів, холодні гірські озера, населені унікальними живими організмами, суворий карпатський клімат. Все це можна побачити сьогодні, але вже найближчим часом ми можемо назавжди втратити як Свидовець так і Боржаву. Чому?
Свидовець. Вся територія гірського масиву повинна була стати національним природним парком, проте замість цього великий бізнес та місцева влада Закарпаття вирішили, що Свидовцю уготована доля стати новим, найбільшим в Україні гірським курортом. Не зважаючи на те, що проект спорудження курорту за багатьма причинами є незаконним і не може бути втілений без порушення законодавства, просування його активно відбувається на найвищому рівні (в тому числі особисто керівництвом області).
Боржава. Чи не наймальовничіша полонина українських Карпат. Весь хребет із бічними відрогами незабаром може перетворитись на першу в Україні вітрову електростанцію в горах. Півсотні 150-метрових вітрогенераторів назавжди спотворять краєвид. З більшості туристичних маршрутів більше не можна буде сфотографувати дикі Карпати, адже вітряки буде видно зусібіч. Сам же хребет вирівняють потужною технікою, побудуть тут стоянки, заїзди для 50-метрових тягачів і рельси для будівельних кранів.
Якщо останні дикі частині українських гір обернути на сотні готелів, підйомників, розважальних центрів та смітників, побачити дикі Карпати більше буде ніде.
Щоб зупинити руйнівні проекти, потрібно поєднати зусилля дуже багатьох людей: місцевих жителів, священнослужителів, туристів, прокурорів, суддів, депутатів та найвищих державних посадовців. Але більшість тих, хто уповноважений приймати рішення, які можуть вплинути на долю гірських масивів – не туристи і не жителі віддалених сіл, не біологи і не природоохоронці. Більшість тих, хто приймає рішення – ніколи не бачили ні Свидовець ні Боржаву на власні очі, тож їхнє серце не завмирає від того, якою колосальною втратою для України і світу стане знищення цих пам’яток природи.
Ми не зможемо повезти всіх цих людей у гори. Натомість ми хочемо показати їм, на скільки безцінною є природна краса цього гірського масиву.
МБО «Екологія-Право-Людина» та ГО «Вікімедіа Україна» готують до видання фотоальбом, що покаже таємничість та велич диких, незайманих хребтів Свидівця і Боржави кожному, хто не може побачити його красу на власні очі.
Підготовка видання не має жодного фінансування і буде здійснено засобами спільнокошту.
По цій причині ми оголошуємо конкурс на найкращі фото гірських масивів Свидівець та Боржава. Краєвиди, макро, аерозйомка, рослинний а тваринний світ, місцевий етно-колорит.
Для участі у конкурсі необхідно перейти за посиланням https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Svydovets_%26_Polonina_Borzhava_Photo_Competition_2018_in_Ukraine до Вікісховища та завантажити власні фото, попередньо обравши, який цих гірських масивів вони ілюструють. По завершенню конкурсу, всі фото лишаться на Вікісховищі і будуть доступні на умовах вільної ліцензії.
Найкращі фото стануть частинами фотоальбому, примірник якого отримають всі учасники конкурсу.
Під час відбору фотографій-переможців, враховуватимуться всі роботи, завантажені до 1 листопада 2018 року.
Завантажити фото Боржави https://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=Special:UploadWizard&campaign=wle-ua-borzhava
Завантажити фото Свидовцю https://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=Special:UploadWizard&campaign=wle-ua-svydovets
Вже завантажені фото можна побачити у відповідних галереях на Вікісховищі:
Полонина Боржава https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Photo_Contest_Polonina_Borzhava_range
Свидовець https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Photo_Contest_Svydovets