Чим живе і як працює компостувальна станція ЛКП «Зелене місто»? Днями Ольга Мелень-Забрамна, разом із колегами із ГО «Зеро вейст Львів» перевіряли якість компосту, який утворюється на потужностях ЛКП на вул. Пластовій. Компост утворено завдяки збору органічних відходів, садових відходів ЛКП “Зелений Львів” у двох контейнерах для компостування, що закуплені комунальним підприємством.
Працівники ЛКП провели екскурсію та показали майбутні поля для компостування органіки, що буде надходити від львів’ян незабаром. Вже сьогодні деякі перевізники привозять органічні відходи на майбутню станцію компостування, заповнюючи контейнери сировиною для майбутнього компосту.
Екологічна громадськість вітає такі ініціативи та готова підтримувати діяльність ЛМР, перевізників та бізнесу для організації максимального сортування ТПВ та збору органічних відходів для подальшого компостування. Адже відсутність органіки у наших сміттєвих баках зменшить обсяг відходів, що треба захоронити, зменшить обсяги утворення інфільтратів на сміттєзвалищі, покращить якість вторсировини, яку відсортують згодом перевізники.
Маємо надію що ЛКП “Зелене місто” все таки зможе успішно запустити систему роздільного збору органіки, адже цього чекає і екологічно свідома громадськість, і бізнес, в першу чергу заклади громадського харчування, готелі та торгові мережі, оскільки це дасть їм можливість оптимізувати свої витрати на поводження із ТПВ.
Навіть сьогодні є свідомі львів’яни, що привозять на вул. Пластову свої органічні відходи, тим самим зменшуючи обсяги сміття, що треба захоронювати на сміттєзвалищах Львівської області та за її межами. А компост з органічних відходів, як ми бачили, користується популярністю у жителів, адже сприяє покращення якості ґрунтів.
Нагадаємо, що роздільний збір органіки у містах ЄС має запрацювати до 2023 року, тому ініціативи міста Львова «йдуть в ногу» із європейськими ініціативами.
ЕПЛ продовжує реалізацію проєкту «Модель «нуль відходів» в дії» для популяризації європейських практик поводження з відходами серед представників закладів громадського харчування, готелів та торгових мереж, в тому числі практик сортування відходів у місті Львові.
Ініціатива підтримується в рамках спільного проекту Уряду Швеції та ПРООН в Україні “Посилене партнерство для сталого розвитку”, що реалізовується за фінансової підтримки Уряду Швеції.