Місто Мілан є прикладом успішного налагодження системи збору органічних відходів від населення із подальшою їхньою переробкою в компост. Навіть спекотний клімат цього італійського міста не став на заваді встановленню в місті спеціальних контейнерів для збору “мокрих” відходів. Такі відходи жителі приносять в пакетах, які розкладаються, що мінімізує протікання, неприємний запах та поширення мух.
Більше про таку практику поводження з відходами в Мілані можна побачити у короткому сюжеті (англ.мовою) https://youtu.be/7i3-W2f3p30
Нагадаємо, що окремий збір органічних відходів для їхньої подальшої переробки (компостування) стає обов’язковим для країн-членів ЄС з 2023 року. Проте чимало європейських міст вже давно таку практику налагодили. Лідерами є Німеччина, Франція, Італія, скандинавські країни. В Італії сьогодні функціонує 274 компостувальні заводи та 52 заводи анаеробної ферментації, які виробляють добрива для сільського господарства (компост). Їхній досвід свідчить, що збір та переробка органіки є можливою не тільки в селах чи містечках, але і у великих містах, навіть на островах. І ефект від цього є величезний, який полягає не тільки у зменшенні кількості змішаних відходів, мінімізація утворення інфільтратів та забруднення довкілля, але й у використанні природнього удобрення ґрунтів, підвищення урожайності та більш чистої вторсировини, яка не має контакту із такими “мокрими” відходами. Деякі громади також мають можливість безкоштовно здавати такі відходи, що дозволяє жителям зменшувати кількість змішаних відходів, за які треба платити кошти. Адже обраховано, що органічні відходи складають від 30 % до 50 % обсягу змішаних відходів у населених пунктах. Для запуску такої системи місцеві органи влади повинні підготувати населення, проводити просвітницькі заходи, навчання всіх верств населення щодо правильного сортування відходів та його важливості.