16 серпня. Кампанія Укргідроенерго подасть на росію до суду щодо відшкодування понад мільярда доларів збитків через захоплення і пошкодження Каховської ГЕС.
21 серпня. Мінне забруднення Чорного моря. На Одещині знешкодили дві дрейфуючі якірні міни.
22 серпня. Асоціація сонячної енергетики України поширила інформацію про пошкодження або знищення внаслідок воєнних дій понад 550 МВт сонячних електростанцій.
22 серпня. В Україні від початку повномасштабної війни пошкоджено вогнем 55 тисяч гектарів лісів, такі збитки оцінюються приблизно у 4,5 мільярди євро. Про це розповіли у Держекоінспекції.
23 серпня. Окупанти обстрілюють золовідвали Запорізької ТЕС, через що утворюються хмари пилу, які розносяться вітром по околицях Енергодара.
25 серпня. Масштабна пожежа у Маріуполі. Горіли житлові будинки, а також завод «Сателіт».
25 серпня. Порахована шкода. Російські окупаційні війська завдали с. Мотижин на Київщині збитків у 10,1 млн доларів (звіт KSE Institute).
26 серпня. Лісова пожежа біля ЗАЕС.
27 серпня. Порахована шкода. Окупанти знищили в Миколаївській області 10 тисяч цивільних об’єктів, серед яких 331 навчальний заклад, 117 об’єктів промислових підприємств, 67 медичних закладів.
28 серпня. В Бердянську стався витік мазуту в акваторію Азовського моря. В акваторії чорна вода, а на пляжах міста стоїть сильний сморід.
29 серпня. З початку війни росіяни неодноразово обстрілювали території лісових урочищ Державного підприємства «Миколаївське лісове господарство», що на Миколаївщині. У Держекоінспекції провели розрахунок розміру шкоди, зумовленої забрудненням атмосферного повітря неорганізованими викидами забруднюючих речовин або суміші таких речовин. Загальна сума збитків довкіллю становить понад 111 млн гривень.
31 серпня. За період від 24 лютого до 31 серпня українські піротехніки знешкодили 190 тис. 29 вибухонебезпечних предметів та 1 тис. 657 кг вибухової речовини, у тому числі 2 тис. 106 авіаційних бомб.
Огляд підготовлено в рамках проєкту “Активізація екологічного фронту: разом до перемоги”.