Сьогодні касаційна інстанція прийняла остаточне рішення у справі ЕПЛ щодо розорювання місцевого ландшафтного заказника “Тарутинський степ”. Рішенням Вищого господарського суду залишено у силі рішення судів першої та апеляційної інстанції, якими визнано недійсним договір № 5 -2016 від 13.07.2016 року “Про вирощування сільськогосподарських культур”, укладений між приватний підприємств “Шанс-2016 та Білгород-Дністровською квартирно-експелуатаційною частиною району.
Нагадаємо, що у листопаді 2016 року заказник “Тарутинський степ” був розораний. Результатом таких дій є знищення понад 900 га особливо цінної степової ділянки степу. Підставою такого розорювання був договір, укладений між Білгород-Дністровською КЕЧ (структурної одиницею Міністерства оборони України) та ПП «Шанс» про вирощування сільськогосподарських культур на земельній ділянці, яка знаходиться у землях запасу Веселодолинської сільської ради Тарутинського району та на якій оголошено заказник “Тарутинський степ”. Таким чином, відповідно до ст. 13 Конституції України Міністерство оборони України без будь-яких на це повноважень розпорядилося народною власністю з метою отримання прибутків, які до початку судових справ не були ніким обліковані.
Наслідком такого судового рішення є те, що ПП “Шанс-2016” має право вимагати від КЕЧ відшкодування всіх понесених витрат на розмінування території, орання, повернення всіх платежів.
Крім того, оскільки у зв’язку із вчиненням недійсного правочину другій стороні або третій особі завдано збитків та моральної шкоди (а це Тарутинська РДА), вони підлягають відшкодуванню винною стороною.
Таким чином, КЕЧ буде відшкодовувати заподіянні довкіллю збитки через розорювання степу. А це 1 мільярд грн!