6 червня 2017 року в приміщенні Українського кризового медіа-центру відбувся прес-брифінг «Пестицидний апокаліпсис: як врятувати Україну?», організований Міжнародною благодійною організацією «Екологія – Право – Людина».
Захід був присвячений питанню зупинення забруднення довкілля пестицидами та забезпечення державного природоохоронного і санітарного контролю за використанням агропідприємствами пестицидів.
На прес-брифінгу була сфокусована увага на проблемах, що виникли внаслідок безконтрольного використання пестицидів, було оприлюднено факти масової загибелі бджіл, знищення рослин і тварин, отруєння людей в різних областях України та запропоновано варіанти вирішення проблеми.
У прес-брифінгу взяв участь народний депутат України Остап Єднак, який наголосив на тому, що необхідно впорядкувати функції контролю, моніторингу, притягнення до відповідальності, збільшення штрафів, запровадження кримінальної відповідальності за порушення правил використання підприємствами пестицидів.
За словами мешканців Рівненщини, які потерпають від незаконного розпилення пестицидів з порушенням санітарно-захисних норм, агропідприємства часто проводять внесення пестицидів без попередження, у вітряні дні, поблизу будинків та пасік, через що гинуть бджоли, хворіють мешканці навколишніх сіл, особливо діти та люди похилого віку.
Тетяна Васильківська, голова ГО «Всеукраїнське братство бджолярів», додала, що якщо агропродукція забруднюється пестицидами, антибіотиками, то ця продукція однозначно не відповідає показникам безпеки і не може бути експортована.
Також на прес-брифінгу було оприлюднене звернення від громадських організацій до Президента України щодо зупинення забруднення довкілля пестицидами та забезпечення державного контролю за їхнім використанням, з яким можна ознайомитися тут.
Після завершення прес-брифінгу учасники заходу передали звернення до приймальні Президента України.
Команда ЕПЛ продовжує працювати над забезпеченням контролю в Україні за використанням пестицидів.
За додатковою інформацією звертайтеся:
Алла Войціховська, еколог ЕПЛ
Наталія Куць, юрисконсульт ЕПЛ
тел.: (032) 225 – 76 – 82