ПРЕС-АНОНС
Як показує сьогодення, Україна повинна боротися за свої питні джерела водопостачання. Незважаючи на те, що в Україні 73 тис. озер, 1100 водосховищ, 400 тис. ставків-1100400 га прісних водойм, на карті Європи ми вважаємось маловодною країною, так як усі водні ресурси черес забруднення не придатні для використання прісної води. Воду використовують і у промисловості, і в домашньому господарстві, і в сільському господарства. Вода є питна та технічна. Вода є поверхнева, ґрунтова, прісна та солона. Вода міститься в джерелах, річках, озерах, морях та океанах, а також у штучно створених ставках, водосховищах тощо. З огляду на вищевикладене, не може бути єдиного способу управління водними ресурсами. Забезпечити управління водними ресурсами таким чином, щоб стан води був добрим та економіка держави розвивалась є не простим завданням. Водна рамкова директива вирішує це питання шляхом закріплення комбінованого підходу у вирішенні питань щодо управління водними ресурсами, що означає поєднання усіх компетентних органів, зацікавлених осіб, врахування інтересів усіх суб’єктів водних відносин через застосування інтегрованого управління водними ресурсами. Таким чином, Україна повинна самостійно встановити для себе план заходів для досягнення доброго стану вод через визначення районів басейнів річок, розроблення планів управлінь цих районів, планів моніторингу (нагляду) за станом вод, затвердження хімічних стандартів якості довкілля щодо забруднювачів, утворення басейнових рад тощо.
Оскільки питання води в Україні є дуже актуальним і через дії в зоні АТО, і через можливий видобуток сланцевого газу, і через будівництво міні, малих та мікро ГЕС, існування АЕС, з метою висвітлення напрацьованих юристами ЕПЛ способів вирішення проблеми досягнення хорошого стану вод 23 жовтня 2014 року у Києві МБО «Екологія-Право-Людина» проведе круглий стіл «Принципи Acquis Communautaire як передумова покращення стану вод України».
Метою круглого столу є обговорення та затвердження конкретних кроків для досягнення стану доброї води в Україні шляхом прийняття в країні низки законів та підзаконних нормативно-правових актів, які врегулюють питання функціонування басейнових рад, закріплення за ними конкретних функцій, завдань та повноважень, визначення порядку їхнього утворення, затвердження типових положень про них, визначення Плану управління річковими басейнами, зміни підходів до моніторингу стану вод та закріплення принципу «забруднювач платить».
Круглий стіл є також платформою для зустрічі, обміну думками та визначення напрямків роботи на майбутнє для експертів у сфері водної проблематики, а також визначення завдань для нової ВР та КМУ у новій Україні.
Дата проведення круглого столу – 23 жовтня 2014 року, час проведення – з 9-00 до 16-30. Місце проведення – Інформаційно-просвітницький Оргуський центр, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського (Урицького), 35, 1 поверх, к. 103.
З повагою,
команда ЕПЛ
——————————————————————————————————
Круглий стіл проводиться в рамках проекту «Активізація дій екологічних інститутів громадянського суспільства з метою лобіювання вдосконалення водного законодавства України на основі стандартів Водної рамкової директиви ЄС», який із 2013 року реалізує МБО «Екологія-Право-Людина» за фінансової підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження».
Мета Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.
Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) заснована у 1994 році з метою надання допомоги у захисті екологічних прав фізичним та юридичним особам, захисту довкілля в інтересах суспільства, сприяння розвитку природоохоронної справи, екологічної освіти, науки та культури.