Вперше я дізналася про ЕПЛ на другому курсі юрфаку. Тоді я не могла повірити, що в Україні існують організації, які захищають довкілля і творять добро заради порятунку світу. Тому я дуууже хотіла бути волонтером ЕПЛ. Так і сталось з початку третього курсу юрфаку (2011 рік). Тут я навчалась складати перші запити та скарги, писати перші позови та надавати консультації, випробовувати вивчену теорію на практиці. Закінчуючи навчання, я точно знала – хочу працювати в ЕПЛ. З 2014 року я – тут.
Але не юриспруденцією єдиною – переклад різноманітних текстів, участь у тренінгах та конференціях, підготовка презентацій, публічні виступи та інтерв’ю, міжнародні відрядження, зустрічі, участь у організації заходів та проведенні онлайн-курсів, адвокатування, коментування та написання проектів нормативно-правових актів, написання посібників, підготовка новин, аналітичних документів – це те, чим супроводжуються зараз мої будні. Те, що ми робимо заради довкілля.
Інколи важко, інколи – дуже. Але те, за що ми боремось, спонукає рухатись уперед. А ще мене надихає колектив. Хтось своєю працьовитістю, хтось – рішучістю чи організованістю, хтось – дипломатією та спокоєм, а хтось – вмінням не спати і при цьому нормально функціонувати.
З днем народження, ЕПЛ! Нехай усі зусилля, недоспані години, вільний час, які вкладає кожен в охорону довкілля, будуть не марними! Нехай коло однодумців та людей, які готові брати активну участь у охороні довкілля зростає!
І кілька слів про наболіле: нехай система екоконтролю нарешті стане дієвою, люди всього світу перестануть вірити в дельфінотерапію, носити хутро та використовувати пластик, і кожен зрозуміє – яким є стан довкілля, такими будуть твоє здоров’я, добробут та життя!
Наталія Куць, аналітик, юрисконсульт ЕПЛ