Європейський парламент ухвалив історичне рішення щодо визнання екоциду на рівні ЄС. Згідно зі своїм рішенням, Європейський парламент підтримує включення екоциду до переглянутої директиви ЄС про захист довкілля, за допомогою кримінального права.
Це перше в історії включення такого визначення до законодавчого тексту європейського рівня. Пропоноване визначення максимально наближене до міжнародного визначення екоциду, запропонованого Незалежною експертною панеллю, сформоване Stop Ecocide Foundation1. Варто зазначити, що тут включене також визначення тяжкого злочину з урахуванням завданої шкоди. Така визначається у проекті Незалежної експертної панелі як «серйозна або всеохоплююча, довготривала або непоправна».
Поштовхом до прийняття цього рішення стало те, що подібно до того, як у 1945 році людство зіткнулося з геноцидом і злочинами проти людства, сьогодні світове співтовариство зіткнулося з новою загрозою: серйозною та всеосяжною шкодою довкіллю.
Наголошуємо, що якщо згода Європейської Ради та Європейської Комісії буде досягнута, то всі держави-члени ЄС повинні будуть включити злочин «екоциду» до свого національного законодавства. Відтак, це стане вирішальним кроком до міжнародного визнання цього злочину, адже країни-члени ЄС складають понад 20% держав-учасниць Міжнародного кримінального суду.
Криміналізація екоциду є важливим інструментом для захисту довкілля, забезпечення сталого розвитку та відповідальності за шкоду, завдану природі та людству, як у мирний період, так і протягом воєнного стану. Захист довкілля та збереження природних ресурсів є важливим завданням для всього цивілізованого світу. Криміналізація екоциду може допомогти в боротьбі з цими проблемами та забезпечити сталий розвиток для майбутніх поколінь.