Українці вже майже викидають сміття по-європейськи. Донецьк – ще одне місто, де облаштували контейнери для різних видів відходів. Але відокремлювати їх місцеві мешканці поки що лише вчаться. Сортувати сміття економічно вигідно – переконують жителі Могилева-Подільського, який раніше розпочав експеримент. За вивезення відходів вони платять удвічі менше. Про плюси і мінуси європейського досвіду – наші кореспонденти. На стінці кожного євроконтейнера – детальна інструкція. Пластикову пляшку радять зім’яти руками, щоб зменшити об’єм. Контейнери для скла, пластику та паперу стоять поруч з баками для побутових відходів. Утім, поліетиленовими мішками забиті і ті, й ті.
Ольга Оболмасова, працівник комунальної служби :
– Людям все равно, они бросают и бутылки, и мусор – все, что угодно. И туда, и сюда. Если это полное, то они и туда бросают.
Жовті баки з’явилися у цьому дворі тижні три тому – розповідає Ілля Петров. Донеччанин каже: жодного разу не бачив, щоб відходи вивозили.
Ілля Петров, мешканець Донецька :
– Я вот сейчас вынес – мне бы надо его сюда бросать, но там уже некуда бросать.
Тверді відходи повинні вивозити спецмашини. Проте транспорту не вистачає. Маршрут потребує постійної зміни. Адже у місті щодня з’являється 3-4 жовтих контейнери. До Нового року їх має бути 2 тисячі.
Костянтин Савінов, начальник головного управління благоустрою і комунального обслуговування Донецької міськради:
– Кто-то считает, что это почтовые ящики, кто-то считает, что это дополнительные контейнеры для обычного мусора.
На “виховання” мешканців Могилева-Подільського пішло близько 2-х років.
Надія Винорад, мешканка Могилева-Подільського:
– Ми були туди приспособлені. Відрами носили. Відрами викидали. А зараз ще лучше. Тому що кульочки зав’язала – і викинула.
Ще один плюс такого експерименту – зниження тарифів на вивезення сміття. Щоправда, для повного циклу потрібні заводи з утилізації відходів. Таких немає ані в Донецьку, ані у Могилеві-Подільському. Тому поки що пляшки і пакети продовжують вивозити на місцеві звалища.