Групі вчених з Університету Східної Англії вдалося встановити, що при зникненні великих тропічних мавп, туканів або тапірів, які харчуються плодами великих дерев, в атмосфері значно підвищиться рівень вуглекислого газу.
REUTERS
Результати дослідження опубліковані в журналі Science Advances.
«Плодоїдні, такі як примати, тапіри, тукани, є єдиними великими тваринами, здатними ефективно поширювати насіння великих дерев, – говорить професор Університету Сан-Паулу Мауро Галетті. – А ці дерева утримують більше вуглецю».
Великі дерева завдяки важкому листю і деревині вловлюють і не випускають в атмосферу значні обсяги вуглекислого газу. Насіння зростаючих на них фруктів не перетравлюються тваринами і через це активно поширюється територією. Таким чином, тварини вносять свій внесок у підтримання кліматичної рівноваги. Проте в даний час великі плодоїдні знаходяться під загрозою вимирання через браконьєрство.
Читайте такожГенетики з’ясували, що через кліматичні зміни гепарди прийшли в Африку з Північної Америки
Зникнення цих тварин спричинить скорочення площ тропічних лісів, і, відповідно, збільшення концентрації вуглекислого газу в атмосфері. Вчені сподіваються, що результати їх дослідження вплинуть на політику в області охорони навколишнього середовища та зниження викидів. На їхню думку, вона повинна включати не тільки скорочення площ і обсягів вирубки тропічних лісів, але і заходи з охорони великих плодоядних тварин.
Детальніше читайте на УНІАН: http://ecology.unian.ua/1219803-zniknennya-velikih-tropichnih-tvarin-sprichinit-negativniy-vpliv-na-klimat-vcheni.html