Дослідження наслідків для довкілля воєнних дій на Донбасі. Таке дослідження було проведене торік юристами та екологами ЕПЛ. І саме це дослідження видали за власний здобуток представники Адміністрації Президента Російської Федерації.
У лютому 2016 року на території так званої «Донецької народної республіки» відбулась постановочна конференція, присвячена екологічним проблемам регіону. Більшість учасників конференції – маловідомі російські вчені, здебільшого не екологи. Втім серйозність заходу було «освячено» присутністю на конференції експерта з екологічних прав Ради при Президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і правам людини – Олени Єсіної. Саме в її презентації були використані результати дослідження, опублікованого рівно рік тому ЕПЛ на сторінках «Української правди» http://life.pravda.com.ua/society/2015/03/23/191385/ .
Йдеться про результати підрахунку воронок від вибухів в околицях Савур-Могили та аналіз забруднення ґрунтів, що викликаний такими вибухами. Фактично, у доповіді були використані єдині оприлюднені на сьогодні результати.
Аналізуючи конфігурацію т.з. еліпсів розльоту снарядів, зрозуміло, що досліджене нами пошкодження є місце масових обстрілів позицій ЗСУ з боку Російської Федерації, адже саме українські війська на той час утримували висоту на Савур-Могилі. Втім, звісно, агенти Кремля видали зібрані українськими екологами не лише за свій здобуток, а й за аргумент проти України.