Державне бюро розслідувань учора прозвітувало про викриття в шахрайстві одного з колишніх народних депутатів, який у вільний від позаштатної діяльності на посаді радника голови Держекоінспекції, підробляв «рішалою» щодо висновків з Оцінки впливу на довкілля (ОВД).
У зв’язку з цим ЕПЛ, як організація, що свого часу активно просувала ідею ОВД, хотіла б зауважити наступне.
Насправді, той факт, що різні ділки, наближені до владних кабінетів, приловчилися використовувати Оцінку впливу на довкілля як «додатковий заробіток» – не новина. Припускаємо, що існують різні такси в залежності від різноманітних ризиків та розмірів економічної діяльності, щодо якої потрібен висновок з ОВД. Це – неминуче для економіки перехідного періоду, в якій прогресивні законодавчі акти нівелюються діями заробітчан-«рішал» старого типу, а боротьба держави та її профільних інститутів з корупцією – далі гасел не поширюється. Винятки бувають. І ми стали свідками цього. Аплодуємо ДБР і навіть заплющуємо очі на те, що в першому реченні повідомлення насамперед вказана колишня політична приналежність екс-депутата, а вже потім – зміст його шахрайських дій.
Головне в цьому повідомленні: «Нині він обіймає посаду позаштатного радника голови Держекоінспекції».
Отже, висновок №1. Держекоінспекція має дуже опосередковане відношення до ОВД. Тож, доки не відбудеться реформа державного екологічного контролю, кожен штатний, чи позаштатний радник голови, або радник на громадських чи на позагромадських засадах, чи його сват-кум-брат, намагатимуться використовувати ОВД задля особистого збагачення.
Висновок №2. Кожен депутат, що гальмуватиме реформу державного екологічного контролю (законопроєкт №3091) – співучасник майбутніх шахрайських дій у контексті висновків з ОВД. Їхні прізвища ми обов’язково оприлюднимо (в чорних рамочках) за результатами розгляду документу в сесійній залі. Незабаром проєкт проходитиме 2-ге читання.
Чекаємо від ДБР чи від майбутніх речників судів, де розглядатиметься ця справа, повідомлення, про який саме висновок з ОВД йдеться.
Команда ЕПЛ