В передачі КиївTalk на телеканалі Київ говорили про клімат, водні ресурси, зелені зони, болота, інвазивні види, важливість екопросвіти та активної громадянської позиції.
Чи можна звинувачувати природу в катастрофічних явищах? Чому, вирубуючи ліси, забудовуючи заплави, розорюючи ґрунти, зводячи греблі, забруднюючи довкілля, порушуючи природні процеси ми не бачимо величезну поразку в прийнятій моделі споживацького розвитку людства?
Зараз відбувається екологічна криза, водна криза, кліматична, порушення в природних екосистемах на всіх рівнях – глобальному, регіональному та місцевому. Однак людство продовжує скочуватися в прірву.
Всі малі річки міста Києва закуті в бетонні жолоби, більшість з них протікає під землею, перетворившись на дощову каналізацію, в яку стікає весь бруд, змитий з вулиць, та приєднані незаконні врізки, зливається вода з автомийок, а потім, без жодних фільтрів, очисних споруд все це стікає в Дніпро.
За останні десятиліття в Україні зникло понад десять тисяч малих річок. Степова зона майже повністю перетворилася на аграрну пустелю з сільськогосподарських угідь. Розораність України в цілому складає більше 53%. До Червоної книги України занесено 1544 види, з них 687 тварин і 857 — рослин. Відсоток територій природно-заповідного фонду від площі держави складає лише 6,7%, складно говорити про збалансований розвиток, до якого так прагнуть сучасні країни.
Чи можна щось змінити? Питання лишається відкритим.
ЕПЛ взяла участь у програмі в рамках реалізації проєкту “Екологізація демократії участі: захист екологічних прав в Україні”, що впроваджується коаліцією організацій МБО “Екологія – Право – Людина” (ЕПЛ), Мережа захисту національних інтересів «А Н Т С», Zoï Environment Network за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.