Згідно з інформацією Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА1
розпочалася процедура СЕО регіонального плану управління відходами до 2030 року у Львівській області. На сайті виставлена Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту «Регіональний план управління відходами Львівської області до 2030 року». Отже, зараз почалася Стратегічна екологічна оцінка проєкту РПУВ, що підготовлено ТОВ «Гафса». Важливо зазначити, що сам проєкт РПУВ ще не обговорювався широкою громадськістю, і за інформацією департаменту (лист від 25.05.2020 року), саме на стадії СЕО буде відбуватися громадське обговорення проєкту РПУВ. Також працівники департаменту повідомили у радіоефірі на радіо в червні 2020 року про те, що проєкт РПУВ, підготовлений ТОВ «Гафса» доопрацьовано. Дане доопрацювання є наслідком рекомендацій Мінекономрозвитку територій та громад.
Згідно зі статтею 10 Закону “Про стратегічну екологічну оцінку” заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки та (за наявності) проєкт документа державного планування оприлюднюються шляхом розміщення на офіційному веб-сайті замовника з метою одержання та врахування зауважень і пропозицій громадськості. Вважаємо, що на даний момент проєкт документа є наявний ( проєкт РПУВ вже зданий його розробником – замовнику – департаменту екології), тому для більш ефективної участі громадськості та проведення СЕО слід надати громадськості доступ до проєкту РПУВ, що його підготувало МП ТОВ «Гафса». Тим більше що до даного проєкту документа в самого департаменту та РГ із представників громадськості було багато зауважень, тому підвищення якості РПУВ є нагальним та потребує часу та людських ресурсів. Проведення СЕО неякісного проєкту РПУВ, який не базується на національному законодавстві, Національній стратегії управління відходами, є неефективним, недоцільним та марним витрачанням державних коштів.
ЕПЛ вже повідомляла про свої зауваження щодо проєкту РПУВ. Ці зауваження стосуються неврахування положень ієрархії управління відходами, відсутності планів щодо створення регіонального полігону для області згідно з вимогами національного законодавства, відсутності опрацьованої інфраструктури збору та переробки відходів, неналежний опис процедури та стану тарифування та неврахування можливостей для запровадження тарифу на основі принципу «плати за те, що викидаєш» та багато інших недоліків.
ЕПЛ звернулася до департаменту з вимогою надати громадськості доступ до проєкту РПУВ у Львівській області до 2030 року. А поки триває боротьба за доступ до проєкту РПУВ у Львівській області у всіх бажаючих є час на коментування Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту «Регіональний план управління відходами Львівської області до 2030 року» до 2 липня 2020 року.
Публікація підготовлена в рамках проєкту, який реалізовують Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» спільно з Львівською торгово-промисловою палатою, ТОВ «ГрінЕра», ЛКП «Зелене місто», Департаментом екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації, ГО «Нуль відходів Львів». Ініціатива підтримується в рамках спільного проєкту Уряду Швеції та ПРООН в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку», що реалізовується за фінансової підтримки Уряду Швеції.